TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krupa: Rozwój transportu kolejowego sukcesem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 19.10.2018 16:05:16
Krupa: Rozwój transportu kolejowego sukcesem

Małopolska jest na najlepszej drodze rozwoju od lat – przekonywał w piątek marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, który wraz z kandydatami Koalicji Obywatelskiej podsumował kampanię na krakowskim Dworcu Głównym PKP.

Małopolska jest na najlepszej drodze rozwoju od lat – przekonywał w piątek marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa, który wraz z kandydatami Koalicji Obywatelskiej podsumował kampanię na krakowskim Dworcu Głównym PKP.

Krupa, który przyjechał na spotkanie pociągiem samorządowego przewoźnika Kolei Małopolskich wskazał, że rozwój transportu kolejowego w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej jest sukcesem obecnego zarządu województwa.

"Jak popatrzymy w lewo i prawo widzimy supernowoczesne pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, jednego z najważniejszych projektów realizowanych dla mieszkańców przez zarząd województwa Małopolskiego w tej kadencji" - ocenił marszałek. Zaznaczył, że jest to przedsięwzięcie przewidziane na wiele lat; obecnie trwają procedury przetargowe związanie z zakupem następnych pociągów.

"Kończy się kampania, (...) wiemy, że wygramy i jesteśmy tego pewni" - dodał Krupa.

Małopolska – przekonywał marszałek - jest na najlepszej drodze rozwoju od lat, realizuje największe programy transportowe, drogowe czy społeczne. "Nasi mieszkańcy, Małopolanie te programy cenią (…). Koalicja Obywatelska ma najlepszy program na następną kadencję i następnych kilkanaście lat. Kończymy tworzenie strategii do roku 2030 i będzie to strategia pod przesłaniem: Małopolska - solidarna, piękna, zamożna i spójna. To jest nasz program" - zaznaczył.

Poseł PO i b. prezydent Krakowa Józef Lassota podkreślił, że każdy oddany głos jest ważny, bo będzie decydował o tym, kto będzie zarządzał na poziomie gmin, powiatów i województw. "To decydują mieszkańcy, wyborcy, nie prezes Kaczyński czy premier Morawiecki. Musimy obronić ten samorząd, bo PiS chce scentralizować państwo; natomiast my wiemy o tym, że samorząd jest najlepszym rozwiązaniem do zarządzania na szczeblu lokalnym" - mówił Lassota.

Poseł PO Ireneusz Raś powiedział: "w tej kampanii nasi przeciwny oszukiwali po to, żeby odbić Małopolskę; my jej, wspólnie z mieszkańcami, nie oddamy".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
kampania wyborcza
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.