TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koronawirus i poważnie utrudnienia w kursowaniu pociągów we Włoszech
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 25.02.2020 08:45:21
Koronawirus i poważnie utrudnienia w kursowaniu pociągów we Włoszech

Szerzenie się koronawirusa we Włoszech spowodowało bardzo poważne utrudnienia na kolei, zwłaszcza w ruchu pociągów dużych prędkości. Notowano opóźnienia od 100 do prawie 300 minut.

Szerzenie się koronawirusa we Włoszech spowodowało bardzo poważne utrudnienia na kolei, zwłaszcza w ruchu pociągów dużych prędkości. Notowano się opóźnienia od 100 do prawie 300 minut.

W poniedziałek (24 lutego) największe kłopoty w ruchu kolejowym wystąpiły w rejonie Mediolanu, a dotyczyły głównie połączeń z Turynem, Rzymem, a także z Salerno na południu Włoch.

Pasażerowie wsiadający do pociągów państwowych i prywatnych firm na głównym dworcu w stolicy Lombardii, Milano Centrale, muszą liczyć się z dużymi opóźnieniami. Są one rezultatem zmiany trasy i koniecznością wyłączenia z niej miejscowości Casalpusterlengo, która jest jedną zamkniętych z tzw. czerwonych stref, gdzie odnotowano ogniska zachorowań. Na dworcu tym prowadzone są kontrole sanitarne.

Skutki tych czynności odczuwają podróżujący zarówno szybkimi, jak i regionalnymi pociągami.

Kilkugodzinne opóźnienia notuje się między innymi na jednej z najbardziej uczęszczanych we Włoszech trasach między Rzymem a Mediolanem. Podróż zamiast niecałych trzech godzin trwa prawie dwa razy dłużej.

Podobne utrudnienia zapowiadane są też na wtorek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Włochy