TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koparka uderzyła w pociąg pod Małkinią. Wszyscy cali
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.08.2019 13:26:36 2 komentarze
Koparka uderzyła w pociąg pod Małkinią. Wszyscy cali (źródło: FB)

We wtorek (27 sierpnia) rano doszło do zderzenia koparki z pociągiem PKP Intercity. Szlak Warszawa – Białystok jest nieprzejezdny.

We wtorek (27 sierpnia) rano doszło do zderzenia koparki z pociągiem PKP Intercity. Szlak Warszawa – Białystok jest nieprzejezdny.

Do zdarzenia doszło w miejscu, gdzie trwają prace budowlane. Pociąg zahaczył o ramię pracującej koparki. Według relacji pasażerów uderzenie było odczuwalne.

Według informacji Policji uszkodzeniu uległa lokomotywa i trzy wagony. Nikomu z pasażerów i załogi pociągu nic się nie stało. Obrażeń nie odniósł również operator koparki.

Z powodu wypadku na szlaku Sadowne Węgrowskie - Małkinia przez pociąg TLK 31103 Hańcza relacji Kraków Główny - Suwałki nastąpiła przerwa w ruchu pociągów. Na odcinku Małkinia - Warszawa zorganizowano ZKA 5 autokarów dla podróżnych z pociągów 1010 Nałkowska i 10110 Podlasiak. Podróżni z pociągu 31102 Hańcza zostaną przewiezieni ZKA do Małkini, skąd do Białegostoku pojadą składem ED161 od pociągu 1010. W stacji Białystok zostały zestawione składy zastępcze za pociąg 31102 do Suwałk i 10015 do Grodna. Pociąg 35106 Branicki skierowany zostanie drogą okrężną przez Ostrołękę Tłuszcz. Za pociąg 1612 Nałkowska na odcinku Białystok – Warszawa uruchomiona zostanie ZKA. Pociąg 7112 Konopnicka na odcinku Warszawa Wschodnia – Białystok uruchomiona zostanie ZKA (odjazd autobusów od strony ul. Lubelskiej) – poinformowały PKP Intercity.

Tego jeszcze nie było: jechałem przed chwilą pociągiem z Warszawy do Białegostoku i pociąg uderzył w koparkę. Pociąg prawie się przewrócił, przynajmniej takie miałem odczucia. Teraz co najmniej godzina czekania przed nami. Dobrze, że nie stało się nic poważnego. Operator koparki jest trzeźwy, kierownik pociągu też – napisał na Facebooku jeden z pasażerów pociągu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
Małkinia
wypadek
  • Aled – 27.08.2019

    Całe szczęście, że kierownik pociągu też był trzeźwy.

  • 66wg – 27.08.2019

    A maszynista ? Czy maszynista był trzeźwy ? Przecież mógł "skręcić"

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !