TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konsorcjum Bombardiera i Siemensa ma problem ze spawami w ICE4
- Opublikowano: 05.04.2019 15:18:15
Konsorcjum Bombardiera i Siemensa ma problem ze spawami w ICE4

Niemieckie Koleje DB wstrzymały odbiory pociągów ICE4. Jest to związane z problemami produkcyjnymi, a konkretnie jakością spawów.

Niemieckie Koleje DB wstrzymały odbiory pociągów ICE4. Jest to związane z problemami produkcyjnymi, a konkretnie jakością spawów.

Konsorcjum Bombardiera i Siemens, podało, że spawy w składach ICE 4 nie były wykonywane zgodnie z zaleceniami. To odchylenie od norm nie ma jednak znaczenia dla bezpieczeństwa.

Wszystkie obecnie produkowane nadwozia wagonów spełniają uzgodnione normy jakości. Siemens Mobility i Bombardier Transportation poinformowały o tym fakcie EBA.

Deutsche Bahn poprosiły producentów o naprawę wszystkich pojazdów objętych gwarancją. Szczegóły tego procesu są obecnie opracowywane. Bombardier Transportation jest w kontakcie z Siemens Mobility, DB i EBA i współpracuje z nimi w celu znalezienia najlepszego rozwiązania. Obecnie nie ma przesłanek wskazujących na to, że kwestia spawania ma wpływ na właściwą eksploatację pociągów.

Mimo to na razie DB nie będzie odbierać kolejnych pociągów ICE4 od producenta, dopóki nie zostanie osiągnięte ostateczne porozumienie w sprawie ich naprawy.

Siemens Mobility jest generalnym wykonawcą pociągów ICE 4. Bombardier Transportation wykonuje natomiast m.in. pudła wagonów, które powstają we wrocławskiej fabryce.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Deutsche Bahn
Siemens
Bombardier. ICE4
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.