TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec utrudnień w ruchu kolejowym na odcinku Leszczyny-Rybnik
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.11.2019 16:15:22
Koniec utrudnień w ruchu kolejowym na odcinku Leszczyny-Rybnik (foto: Wikipedia/Petr Stefek, lic. CC BY-SA 3.0 cz)

Od poniedziałku 25 listopada zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP PLK, przywróci pełną sprawność nastawni w Leszczynach (Śląskie). Oznacza to, że na odcinek Rybnik–Leszczyny mogą normalnie wrócić pociągi.

Od poniedziałku 25 listopada zarządca kolejowej infrastruktury, spółka PKP PLK, przywróci pełną sprawność nastawni w Leszczynach (Śląskie). Oznacza to, że na odcinek Rybnik–Leszczyny mogą normalnie wrócić pociągi.

Stacja Leszczyny jest położona między Orzeszem, a Rybnikiem. 16 października br. w tamtejszej nastawni kolejowej doszło tam do pożaru. Nikomu z obsługi nic się nie stało, ale zostały uszkodzone urządzenia sterowania ruchem, co poważnie utrudniło kursowanie pociągów. Przyczyny pożaru wyjaśnia komisja.

W nastawni podjęto prace naprawcze. Początkowo służby PLK szacowały, że uda się je zakończyć na przełomie października i listopada, naprawa okazała się jednak bardziej skomplikowana, a termin usunięcia usterek wyznaczono na 14 grudnia br. W tym czasie pasażerowie części kursów KŚ musieli korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Leszczyny-Rybnik. Pozostałe pociągi doznawały opóźnień.

O zakończeniu utrudnień samorządowy przewoźnik poinformował w piątkowym komunikacie. Od poniedziałku PLK przywrócą pełną sprawność nastawni w Leszczynach. Oznacza to, że na odcinek Rybnik – Leszczyny mogą już wrócić pociągi, a opóźnienia pociągów (...) powinny się znacząco zmniejszyć. Dla pasażerów Kolei Śląskich jak i samego przewoźnika było to znaczące utrudnienie, gdyż wybrane pociągi na odcinku Rybnik – Leszczyny musiały być zastąpione przez autobusy zastępcze. Utrudnienia sprawiły również, że znacznie spadła punktualność naszych pociągów kursujących na linii S7 (Katowice – Rybnik – Racibórz) oraz S71 (Katowice – Rybnik – Wodzisław Śląski – Bohumin) - podkreślił przewoźnik.

Powyższe utrudnienia trwały od 16 października br.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
śląskie
Koleje Śląskie