TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec sporu zbiorowego w MZK Zamość
KRONIKA TYGODNIA - Opublikowano: 12.04.2019 11:51:55

Zamość: Koniec sporu zbiorowego w MZK. Związki podpisały porozumienie z zarządem

Jak informuje Kronika Tygodnia  - 8 kwietnia, po wielogodzinnych rozmowach, jakie podjęły związki zawodowe z władzami spółki zakończył się spór zbiorowy w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Zamościu.


Informację o zakończeniu rokowań przekazał nam prezes MZK Krzysztof Szmit. Zgodnie z wynegocjowanym porozumieniem, od 1 kwietnia br. pracownicy otrzymają 100 zł netto podwyżki, a od 1 stycznia 2020 - 100 zł brutto.

W ten sposób zakończono spór zbiorowy, trwający oficjalnie od września 2018 roku. W wielogodzinnych negocjacjach wzięły udział związki zawodowe: NSZZ ''Solidarność'', związek zawodowy pracowników MZK i nowo-utworzony związek ''Solidarność '80''.

- Nie jestem zadowolony z wysokości podwyżek, ale ważne, że wreszcie udało się podpisać porozumienie i nie dojdzie do strajku. Oczywiście, ciągle jest ryzyko i pozostajemy w ''pogotowiu'', obserwując sytuację w spółce - stwierdził Andrzej Efner, przewodniczący zakładowego NSZZ ''Solidarność''.

Poprzedni strajk odbył się 9 października ubr., kiedy to kierowcy poszli na masowe zwolnienia lekarskie. Przez kilka godzin nie kursowały wtedy autobusy kilku linii, w głównej linii 3 zamojskiego MZK, obsługującej centrum miasta.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Zamość