TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec monopolu na linii Praga – Wiedeń – Budapeszt! I dalsze zapowiedzi
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.07.2020 12:45:27
Koniec monopolu na linii Praga – Wiedeń – Budapeszt! I dalsze zapowiedzi (foto: RJ)

RegioJet uruchomił bezpośrednie połączenie kolejowe Praga – Wiedeń – Budapeszt.

RegioJet uruchomił bezpośrednie połączenie kolejowe Praga – Wiedeń – Budapeszt.

Przewoźnik obwieścił tym samym koniec monopolu na tej linii oraz znaczny spadek cen biletów. To kolejna linia, na której RegioJet znacząco obniża koszty wygodnego podróżowania pociągiem i czyni go znacznie bardziej atrakcyjnym. Ceny są niższe i dla odcinka Praga - Budapeszta zaczynają się od 16 EUR, a dla Wiedeń - Budapeszt 9 EUR. RegioJet sprzedał już w przedsprzedaży tysiące biletów na swoje nowe połączenia.

"Dziś to koniec kosztownych podróży pociągami państwowymi na linii Praga - Wiedeń - Budapeszt" - mówi Radim Jančura, właściciel RegioJet.

RegioJet łączy Pragę i Wiedeń z Budapesztem, Györ i Mosonmagyarovarem dwa razy dziennie w każdym kierunku. Oprócz nowych połączeń RegioJet wznowił już w pełni obsługę swoich pociągów między Wiedniem, Brnem i Pragą, gdzie codziennie kursują 4 połączenia w każdym kierunku. RegioJet będzie współpracować z Westbahn w Austrii i Continental Railway Solution na Węgrzech w zakresie obsługi pociągów na nowej linii.

"Wyjeżdżamy na tę trasę z naszą wizją znacznego obniżenia kosztów podróży pociągiem dla pasażerów i zaoferowania jak najszerszego zakresu naszych usług" - mówi Ivana Kašická, dyrektor RegioJet. "Oferujemy również nasze połączenia kolejowe dla pasażerów między Wiedniem a Budapesztem, w cenach od 9 euro, aby zaoferować im możliwość wygodnego podróżowania pociągiem, niż za bezsensowne ceny u obecnych operatorów państwowych. Teraz każdego stać na podróż pociągiem między Pragą - Wiedniem i Budapesztem ".

Ceny biletów

Praga - Budapeszt:                                       

Low-cost Class             16 EUR

Standard Class            19 EUR

Relax Class                  25 EUR

Business Class             35 EUR

Wiedeń - Budapeszt:

Low-cost Class             9 EUR

Standard Class            13 EUR

Relax Class                  19 EUR

Business Class             29 EUR

Bezpłatna kawa i inne usługi

W ramach ceny biletu pasażerowie pociągów RegioJet dostają bezpłatną rezerwację miejsc, możliwość bezpłatnego połączenia z Internetem, prasę i inne usługi. Na nowej linii do Budapesztu RegioJet oferuje pełen zakres usług pokładowych w czterech klasach: Standard, Low-cost, Relax i Business. W składzie każdego pociągu znajdzie się także wagon Astra z indywidualnymi ekranami na każdym siedzeniu z możliwością oglądania filmów, słuchania muzyki i innych treści rozrywkowych.

W klasach Standard, Relax i Business pasażerowie mają bezpłatną kawę i wodę butelkowaną oraz możliwość zamówienia dodatkowych przekąsek po obniżonych cenach. W klasie Low cost pasażerowie mogą również zamawiać przekąski - za pośrednictwem systemu zamówień online z dostawą przekąsek do siedzenia.

RegioJet to największy prywatny długodystansowy operator pociągów pasażerskich w Europie Środkowej. Jego pociągi jeżdżą obecnie w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, Słowenii i Chorwacji i razem z autobusami przewożą około 20 milionów pasażerów rocznie. Firma ma siedzibę w Brnie (Czechy) i jest w 100% własnością czeskiego przedsiębiorcy Radima Jančury, który w przeszłości zdobył również nagrodę Przedsiębiorcy Roku.

Rok 2019 był dotychczas najbardziej udanym ekonomicznie okresem dla RegioJet, który zakończył go zyskiem niepodlegającym opodatkowaniu w wysokości 167 mln CZK i EBITDA (według międzynarodowych standardów rachunkowości) w wysokości 502 mln CZK.

RegioJet pokonał ograniczenia związane z COVID19 - obecnie odnowił zdecydowaną większość połączeń i znacznie rozszerza działalność za granicą.

30 czerwca uruchomił nowe połączenia kolejowe z Pragi do Rijeki, które stały się hitem tego sezonu letniego. Teraz RegioJet uruchamia połączenia kolejowe ze stolicą Węgier - Budapesztem, a oprócz połączeń z Czech wjeżdża również na trasę połączeń kolejowych między metropoliami naddunajskimi Wiedniem i Budapesztem.

W przyszłym roku RegioJet planuje rozszerzyć swoją działalność na inne trasy łączące Czechy, Słowację czy Austrię z Polską i Ukrainą oraz połączenia kolejowe w innych krajach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
RegioJet
Praga
Budapeszt