TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec ery Krzysztofa Zgorzelskiego w Przewozach Regionalnych!
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.05.2020 16:45:29
Koniec ery Krzysztofa Zgorzelskiego w Przewozach Regionalnych!

Artur Martyniuk, dotychczasowy dyrektor w firmie doradczej Deloitte został nowym prezesem Przewozów Regionalnych.

Artur Martyniuk, dotychczasowy dyrektor w firmie doradczej Deloitte został nowym prezesem Przewozów Regionalnych.

Nowym Członkiem Zarządu – Dyrektorem Handlowym będzie Adam Pawlik, dotychczasowemu Zastępcy Dyrektora Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych.

Artur Martyniuk jest absolwentem studiów MBA IESE Business School w Barcelonie. Kształcił się także w Harvard Business School i London Business School. Ukończył również, z tytułem magistra inżyniera, Politechnikę Lubelską na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie doradczej KPMG, gdzie przez wiele lat kierował projektami dla średnich i dużych polskich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych koncernów. Pracował również w szwajcarskim oddziale banku Goldman Sachs oraz madryckiej centrali Banku Santander. W latach 2013-2020 był dyrektorem doradztwa finansowego w Deloitte, zarządzając zespołem projektowym dla wielu sektorów gospodarki w kraju oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Adam Pawlik to absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, z dyplomem EMBA Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W Spółce od 2017 roku, członek Rady Nadzorczej Torpol S.A., członek Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 2006 – 2017 związany był z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, gdzie był odpowiedzialny m.in. za zakupy taboru kolejowego, prace związane z utworzeniem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej czy opracowanie i wdrożenie Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Wielkopolskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne