TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec blokady torów między Pruszkowem a Grodziskiem Maz.
- Opublikowano: 06.12.2018 14:18:16
Podwykonawcy Astaldi zablokowali tory między Pruszkowem a Grodziskiem Maz.

Całkowicie nieprzejezdny jest szlak kolejowy między Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem. Tory zablokowali podwykonawcy Astaldi.

Całkowicie nieprzejezdny jest szlak kolejowy między Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem. Tory zablokowali podwykonawcy Astaldi.

Twierdzą, że PKP PLK nie wywiązują się ze zobowiązań i obietnic.

Obecnie między Pruszkowem a Grodziskiem nie jeżdżą pociągi osobowe i dalekobieżne. Część kursów SKM Warszawa została odwołana i skrócona. Blokada torów w Parzniewie zatrzymała też pociągi dalekobieżne PKP Intercity. Część z nich jedzie objazdem przez Radom, co znacznie wydłuża czas przejazdu na trasach Warszawa - Katowice czy Warszawa - Kraków. 

Podwykonawcy domagają się od PKP PLK wypłaty należności za prace wykonane m.in. przy modernizacji linii kolejowej Warszawa – Lublin. Mimo zapewnień PKP PLK i MI należności nie wypłacono.

Od godz.11.10 wprowadzone zostało honorowanie biletów SKM, KM i PKP IC (za wyjątkiem EIP) na terenie I i II strefy biletowej.

Jak podały Koleje Mazowieckie pociągi będą kursować na odcinku Warszawa - Pruszków oraz Grodzisk Mazowiecki - Skierniewice. Na odcinku Pruszków - Grodzisk Mazowiecki wprowadzona została awaryjna zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi i autobusy będą kursować w odstępstwie od rozkładu jazdy pociągów. Opóźnienia mogą wynosić do 60 minut.

Od godz. 11:15 wprowadzone zostało honorowanie wszystkich ważnych biletów Kolei Mazowieckich w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej na całej sieci ich kursowania. Ponadto do odwołania obowiązuje wzajemne honorowanie biletów KM - PKP Intercity (w pociągach kategorii TLK i IC), na całej sieci kursowania pociągów KM.

Od godz. 11:35 do odwołania na odcinku Warszawa Wschodnia - Skierniewice (w obu kierunkach) wprowadzono honorowanie ważnych biletów na pociągi IR (InterRegio przewoźnika Przewozy Regionalne) w pociągach oraz autobusach awaryjnej komunikacji zastępczej KM.

Przedstawiciel protestujących przekazał PAP, że blokada torów potrwa do momentu deklaracji spełnienia ich żądań. Protestującym chodzi o wypłatę pieniędzy za pracę wykonaną na zlecenie firmy Astaldi. Zarzucajką PKP PLK, że mimo zapewnień, że spółka ureguluje zobowiązania włoskiej firmy, to oni nadal nie dostali wszystkich zaległych pieniędzy.

Astaldi pod koniec września przysłała do PKP PLK informację, że umowy dotyczące modernizacji linii Dęblin - Lublin i linii Poznań - Leszno wygasły. Resort infrastruktury wezwał włoską firmę do wznowienia prac, ale wykonawca nie powrócił na place budów. Dlatego PKP PLK 2 października wezwały Astaldi wraz z konsorcjantami do podjęcia prac na kontraktach, tj. linii kolejowej nr 7 na odcinku Dęblin - Lublin i linii Poznań - Wrocław. W związku z tym, że włoska firma nie podjęła prac na obu liniach, PLK 5 października złożyły oświadczenia o odstąpieniu od obu umów z winy konsorcjantów.

O godz. 14:01 zakończyła się blokada torów kolejowych na szlaku Grodzisk Mazowiecki – Pruszków. Na wniosek przewoźników przejazd kolejowy zostanie zamknięty, wyłączony z ruchu i zablokowany pojazdami SOK na zewnątrz rogatek. Rozpoczyna się przywracanie rozkładowej organizacji ruchu pociągów. Przywrócone zostanie kursowanie wszystkich pociągów na linii Warszawa - Skierniewice. Nadal obowiązuje ustalone honorowanie biletów.

Skutki ponad 200 minutowej przerwy w ruchu i związane z nimi odwołania części kursów oraz opóźnienia sięgające 120 minut mogą występować do około godz. 20:00. Ustalone honorowanie biletów obowiązuje do końca doby 6.12.2018 r.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
  • Sebbastian Pioro – 06.12.2018

    Gdzie policja??? Dlaczego policja nie powstrzyma tego ??? Przecież to jest bandyctwo - swoją blokada torów - ograniczają konstytucyjna wolność poruszania się po kraju zwykłym ludziom. Niech zablokują urzędy - co ludzie winni ??? Oni podpisali sami umowy z Alstaldi bez żądania zabezpieczeń bankowych - więc pretensje mogą mieć do siebie a nie mścić się na zwykłych ludziach... Policja powinna ich zatrzymać, a sądy dowalić takie grzywny, by jeszcze ich wnuki musiały to spłacać!!!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.