TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacja zastępcza w Wiśle
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 22.07.2017 19:41:37 2 komentarze
W Wiśle komunikacja zastępcza

Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowa dwóch mostów kolejowych umożliwi szybszą i wygodniejszą podróż pociągiem do Wisły (Śląskie). Inwestycja, warta 6,3 mln zł, zakończy się w grudniu.

Realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowa dwóch mostów kolejowych umożliwi szybszą i wygodniejszą podróż pociągiem do Wisły (Śląskie). Inwestycja, warta 6,3 mln zł, zakończy się w grudniu.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA przebudowują dwa mosty na szlaku Wisła Obłaziec - Wisła Uzdrowisko, na linii 191. Wymienione zostaną tory i mostownice. Wzmocnione zostaną skarpy oraz fundamenty podpór. Pojawią się nowe balustrady i chodniki techniczne. Ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zapewnią nowoczesny system odwodnienia i odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne.

Jak podkreślił w piątek Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, remont mostów usprawni ruch na trasie i zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa. Po zakończonej inwestycji pociągi będą mogły po nich przejeżdżać z prędkością 60 km/h, a nie jak teraz 10 km/h. Przebudowa zapewni utrzymanie odpowiednich parametrów mostów przez następne kilkadziesiąt lat.

Na czas modernizacji pasażerom na odcinku Wisła Obłaziec - Wisła Głębce została zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy mają przystanki w bliskiej odległości od stacji kolejowych i rozkład jazdy dopasowany do potrzeb okolicznych mieszkańców oraz turystów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKA
Wisła
Śląskie
PKP PLK
  • turysta – 24.07.2017

    Tam raczej cały stan torowiska jest w opłakanym stanie. A poprawa no fakt będzie duża ale czy jak już nie można by było poprawić na znacznie wyższą prędkość.A z innej beczki brak informacji o ZKA jak i oznakowania tych pojazdów na tyle widocznego i czytelnego

  • Anty Debil – 25.07.2017

    Prędkość na moście można podnieść na znacznie wyższą, na przykład 350 km/h, autobusy można oznakować dla ślepych.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!