TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komplet trzyczłonowych Elfów2 na Podkarpaciu
InfoRail.pl - Opublikowano: 07.06.2018 11:05:16 2 komentarze
Jeden z pierwszych Elfów2 na Podkarpaciu (foto: UMWP)

Zgodnie z zapowiedziami PESA w czerwcu kontynuuje dostawy Elfów2. Wczoraj do odbiorcy dotarł ostatni z zakontraktowanych – piąty – trzyczłonowy skład.

Zgodnie z zapowiedziami PESA w czerwcu kontynuuje dostawy Elfów2. Wczoraj do odbiorcy dotarł ostatni z zakontraktowanych – piąty – trzyczłonowy skład.

Ale to nie koniec. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego czeka jeszcze na czteroczłonowe jednostki. Takie zostały zamówione dwa, dotychczas żadna nie została dostarczona.

Wartość zamówienia to 140 mln zł brutto.

Przypomnijmy, że równolegle produkowane są Elfy2 dla Kolei Śląskich.

Elf drugiej generacji wyposażony jest w rozwiązania mające ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Dostosowano go do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma również przyciemniane szyby, przewijak, AED, biletomaty obsługujące transakcje bezgotówkowe i gotówkowe, specjalne uchwyty do mocowania rowerów i klimatyzację, gniazdka elektryczne oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Podkarpackie jednostki są eksploatowane przez operatora, którym w regionie są Przewozy Regionalne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Podkarpackie
Elf2
PESA
  • czyngis – 08.06.2018

    Git

  • hv – 09.06.2018

    No właśnie biletomaty w nich nie przyjmują płatności kartą. Tylko gotówkowo. Czteroczłonowy z tego co wiadomo jeszcze jest na etapie dopuszczania do ruchu. Wybrali by Impulsa z Newagu, nie było by problemów, kar i przekroczonych terminów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !