TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kompleksowość oferty – receptą na sukces
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.05.2017 12:02:07
Kompleksowość oferty – receptą na sukces

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że transport publiczny to nie jest opcją, dodatkiem dla ubogich – powiedział podczas EKG Piotr Rachwalski, Prezes Kolei Dolnośląskich.

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że transport publiczny to nie jest opcją, dodatkiem dla ubogich – powiedział podczas EKG Piotr Rachwalski, Prezes Kolei Dolnośląskich.

Inwestycja w tabor nie osiągnie sukcesu, jeśli autobus stoi w korku. Kluczem do sukcesu jest kompleksowość – mówił Rachwalski. Na Dolnym Śląsku inwestycje w tory były połączone z zakupem taboru. Wykorzystaliśmy remont linii E30, kupując odpowiedni tabor, dostosowany do prędkości 160 km/h – podkreślał Rachwalski. Dziś, mimo, że jest równoległa autostrada między Legnicą a Wrocławiem praktycznie przestał istnieć transport drogowy na tej trasie.

Kolejnym elementem sprawnej obsługi pasażerów jest obsługa kompetentna. Niewyspany, skacowany konduktor nie przyciągnie pasażerów – stwierdził Rachwalski.

Kolejny element, na który zwrócił uwagę Prezes Kolei Dolnośląskich to wspólna taryfa, zintegrowana z transportem miejskim. Ważny jest także cykliczny rozkład jazdy, którego nie trzeba uczyć się na pamięć. Zdaniem Rachwalskiego pięć korekt w ciągu roku znacznie to utrudnia.

Prezes Kolei Dolnośląskich podkreślał też, że pociągi nie mogą jeździć puste, nawet jeśli trzeba na początku do nich dopłacić. W dalszej perspektywie to może opłacać się. Liczy się bowiem przyciągnięcie pasażerów do kolei.

Jazda transportem publicznym nie może być wstydem, nie stać cie na samochód to jedziesz pociągiem – często panuje takie przekonanie. Nie powinno promować się samochodu – powiedział Rachwalski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
dolnoślaskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.