TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleo kontra Przewozy Regionalne, biletów już nie kupicie
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.02.2018 11:28:40
Koleo kontra Przewozy Regionalne, biletów już nie kupicie

Od 26 stycznia KOLEO nie sprzedaje biletów na przejazdy pociągami Przewozów Regionalnych. Firmy spierają się teraz o pieniądze, pasażerowie zostali pozbawieni możliwości nabycia biletów przez ten coraz popularniejszy kanał.

Od 26 stycznia KOLEO nie sprzedaje biletów na przejazdy pociągami Przewozów Regionalnych. Firmy spierają się teraz o pieniądze, pasażerowie zostali pozbawieni możliwości nabycia biletów przez ten coraz popularniejszy kanał.

Przewozy Regionalne na swojej stronie internetowej poinformowały o zakończeniu współpracy z KOLEO. W komunikacie prasowym podały natomiast, że umowa zawarta 26 stycznia 2016 roku obowiązywała do 25 stycznia 2018 r. Warunkiem dalszej współpracy Spółki Przewozy Regionalne z Astarium sp. z o. o. miała być spłata całego zobowiązania dotyczącego kar umownych naliczonych zgodnie z wyżej wymienioną umową za nieterminowe przekazywanie należności Spółce Przewozy Regionalne z tytułu sprzedaży biletów przewoźnika przez system KOLEO. Warunek ten nadal nie został spełniony.

Przewozy Regionalne dodały też, że funkcjonują na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa, zgodnie z zapisami umowy podpisanej przez przewoźnika i Astarium oraz w oparciu o podstawowe standardy prowadzenia działalności biznesowej. Informowanie o rzekomym "zmuszeniu do zawieszenia sprzedaży biletów" jest nieprawdziwe. W obliczu nieuregulowania zobowiązania Astarium względem Przewozów Regionalnych za nieterminowe przekazanie należności przewoźnika z okresu sierpień – październik 2017 roku, nie ma podstaw do negocjacji warunków nowej umowy – podał przewoźnik.

Z informacji dowiadujemy się także, że do dnia 25 stycznia 2018 roku Przewozy Regionalne nie otrzymały żadnej propozycji w zakresie dalszej współpracy od dnia 26 stycznia 2018 r. Rozmowy, które Przewozy Regionalne prowadziły ze spółką Astarium odbywały się w IV kwartale 2017 roku i dotyczyły kwestii uregulowania kar umownych. Propozycje przekazane przez właściciela platformy KOLEO były nie do przyjęcia i odbiegały od rynkowych. Stąd jedynym warunkiem dalszej współpracy nadal pozostaje spłata zobowiązań spółki Astarium względem Przewozów Regionalnych, czyli spłata pełnej kwoty kar umownych. Po spełnieniu tego warunku Spółka Przewozy Regionalne jest otwarta na dalszą współpracę.

Tymczasem właściciel KOLEO firma Astarium zaprzecza twierdzeniom Przewozów Regionalnych, twierdząc, że nie ma żadnych zaległych zobowiązań wobec POLREGIO. Co więcej podaje, że na dzień 8 lutego br. to Przewozy Regionalne zalegają Astarium kilkadziesiąt tysięcy złotych wynagrodzenia za grudzień 2017. Przytoczone w oświadczeniu Przewozów Regionalnych kary umowne są niezgodne z prawem – stwierdza Astarium. W tej sytuacji zgodnie obowiązującym Prawem (art. 483 KC) oraz jednoznacznym orzecznictwem w tym zakresie, nie istnieje żadne zobowiązanie ze strony Astarium wobec spółki Przewozy Regionalne do zapłaty kar umownych.

Co więcej właściciel KOLEO stwierdza, że rozpowszechniane w mediach informacje o tym, że Astarium nie przedstawiło spółce Przewozy Regionalne propozycji dalszej współpracy jest nieprawdziwe i krzywdzące dla nas. Rozmawialiśmy na ten temat ze spółką Przewozy Regionalne już od III kw. 2017, pisemnie poinformowaliśmy o tym spółkę 8 grudnia 2017 r. – podała firma.

Zgodnie z oświadczeniem spółki Przewozy Regionalne z dnia 25.01.2018 w którym czytamy, że “jedynym warunkiem dalszej współpracy … pozostaje spłata zobowiązań spółki Astarium względem Przewozów Regionalnych". W związku ze zniesieniem jedynego czynnika warunkującego kontynuowanie współpracy w zakresie sprzedaży biletów na przejazd pociągami Przewozy Regionalne sp. z o.o. na platformie KOLEO wnioskujemy o niezwłoczne przedłużenie obowiązującej dotychczas umowy dla dobra setek tysięcy polskich pasażerów – stwierdza Astarium.

Przewozy Regionalne analizują teraz stanowisko KOLEO, potwierdzając jednocześnie otrzymanie pisma. Na zarzuty jednak nie odpowiadają. Jeszcze…

Czy bilety Przewozów Regionalnych będzie można ponownie nabyć w KOLEO? Czas pokaże….Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Przewozy Regionalne
bilet
pasażer
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.