TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejowe podsumowanie 2016 roku w Małopolsce
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.01.2017 23:03:36 2 komentarze
Kolejowe podsumowanie 2016 roku w Małopolsce

Za nami 2016 rok. Małopolska podsumowuje, także kolejowo.

Za nami 2016 rok. Małopolska podsumowuje, także kolejowo.

Marzec to przede wszystkim rozwój Kolei Małopolskich. To właśnie wtedy Województwo Małopolskie podpisało umowę na dostawę 12 nowoczesnych pociągów. Wartość zamówionego taboru wyniosła prawie 300 mln zł.

W marcu poszerzono również ofertę Kolei Małopolskich - zwiększono liczbę połączeń na nowej trasie Kraków ? Miechów/Sędziszów, a także dodano nowe funkcje do Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

W maju Koleje Małopolskie zanotowały kolejny sukces: przewiozły 3 mln pasażera ? i to po niespełna 1,5 roku działalności. Szczęśliwy bilet kupił mieszkaniec Gorlic.

Pierwsze półroczne 2016 roku to przede wszystkim sprawnie realizowany regionalny program operacyjny , a także mocno rozwijany transport kolejowy.

W sierpniu Małopolska zajęła mocne 4. miejsce w kraju pod względem wykorzystania środków unijnych. Ponad 2,3 mld zł wyniosła w sumie kwota unijnego dofinansowania z małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, jaką można było zdobyć do tej pory w ramach ogłoszonych już konkursów. To aż 24,3 proc. całkowitej puli, którą będzie można wykorzystać w Małopolsce do 2020 roku.

W listopadzie pierwsze nowoczesne impulsy zakupione przez Województwo Małopolskie wyjechały na tory. Pociągi są nie tylko świetnie wyposażone, ale też mają wszystkie potrzebne udogodnienia dla matek z dziećmi czy osób niepełnosprawnych.

I wreszcie 11 grudnia ruszyła długo wyczekiwana, trzecia linia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Między Krakowem a Tarnowem można teraz podróżować szybko i wygodnie nowoczesnymi pociągami.

Pod koniec roku ? na ostatniej sesji małopolskiego sejmiku ? przegłosowano rekordowy budżet województwa na 2017 roku. Znalazło się w nim jeszcze więcej ambitny projektów i inwestycji. Również kolejowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
ezt
  • en99 – 02.01.2017

    Ale że PR przejęło Sędziszów to ani słowa...

  • Mir – 03.01.2017

    I to jest niestety porażka zarówno zarządu KMŁ jak i właściciela jak i organizatora przewozów aby przez rok czasu nie zapewnić ludzi do obsługi nowej linii....

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!