TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejowa trasa do Sandomierza z unijnym wsparciem
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.09.2018 14:03:33
Kolejowa trasa do Sandomierza z unijnym wsparciem (foto: PKP PLK)

Komisja Europejska poinformowała w czwartek o przyznaniu 84,1 mln euro na modernizację 100-kilometrowego odcinka linii kolejowej łączącego Skarżysko-Kamienną z Sandomierzem w województwie świętokrzyskim.

Komisja Europejska poinformowała w czwartek o przyznaniu 84,1 mln euro na modernizację 100-kilometrowego odcinka linii kolejowej łączącego Skarżysko-Kamienną z Sandomierzem w województwie świętokrzyskim.

"Ten finansowany przez UE projekt umożliwi szybszy transport ładunków, a to z kolei nowe możliwości gospodarcze" - podkreśliła cytowana w komunikacie KE unijna komisarz ds. polityki regionalnej Corina Cretu.

Na skróceniu trasy skorzystają również pasażerowie. Projekt obejmuje również remont odcinka kolejowego między Ostrowcem Świętokrzyskim a Sandomierzem, gdzie wznowiony zostanie regularny przewóz osób.

KE podkreśla, że dzięki remontowi stacji w Skarżysku-Kamiennej i 22 przystanków na tej linii mieszkańcy skorzystają z bardziej nowoczesnego, bezpiecznego i łatwiejszego dostępu do sieci przewozu pasażerów. Projekt ten, który znajduje się w kompleksowym korytarzu transeuropejskiej sieci transportowej.

Obecnie trwają prace na odcinku Skarżysko-Kamienna – Starachowice Wschodnie. Wymieniany jest jeden z torów, montowana jest sieć trakcyjna, budowane są perony w Starachowicach, Wąchocku, Marcinkowie i Skarżysku Kościelnym.

Przebudowa tej trasy kolejowej to jeden z etapów modernizacji linii kolejowej nr 25. W ramach całej inwestycji zmodernizowane zostaną 22 stacje i przystanki, 104 km linii kolejowej i 69 przejazdów kolejowo-drogowych. Przewidziano także remont 35 peronów, 107 obiektów inżynieryjnych i wymianę 25 km sieci trakcyjnej.

Łączny koszt prac budowlanych na odcinku od Skarżyska-Kamiennej do Sandomierza wyniesie 465,9 mln zł. Inwestycja jest finansowana z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Zakończenie prac zaplanowano na 2021 rok.

Modernizacja linii kolejowej nr 25 ze Skarżysko-Kamiennej do Sandomierza realizowana jest w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Zakłada on do 2023 roku wydatki inwestycyjne na poziomie do 66 mld zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sandomierz
Skarżysko-Kamienna
remont
Unia Europejska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.