TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny śmiertelny wypadek na przejeździe, pracuje specjalna komisja
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 13.09.2018 19:13:49
zdjęcie ilustracyjne

Specjalna komisja wyjaśni okoliczności wypadku na przejeździe kolejowym na odcinku Siedlce – Kotuń - poinformował w czwartek Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. W wypadku zginęła 82-letnia kobieta, która wjechała autem na przejazd.

Specjalna komisja wyjaśni okoliczności wypadku na przejeździe kolejowym na odcinku Siedlce – Kotuń - poinformował w czwartek Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. W wypadku zginęła 82-letnia kobieta, która wjechała autem na przejazd.

Jak poinformowały w czwartek PKP Polskie Linie Kolejowe, około godziny 14.15 na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Kotuń mimo opuszczonych rogatek pod pociąg relacji Chełm – Bydgoszcz Główna wjechał samochód osobowy. Na miejscu zginęła 82-letnia kobieta, która kierowała autem. Jak dodano w komunikacie, nikt z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.

W wyniku wypadku na około 30 minut wstrzymano ruch, około godz. 15.15 jeden tor został otwarty.

"Podróżni pociągu relacji Chełm – Bydgoszcz Główna zostali bezpiecznie przeprowadzeni na oddalony ok. 100 metrów peron w Kotuniu, skąd w dalszą podróż zabrały ich nadjeżdżające pociągi" - podano w komunikacie.

Dodano, że na miejscu pracuje specjalna komisja, która ustali szczegółowe okoliczności zdarzenia i wyjaśni powody obecności samochodu na przejeździe. PKP PLK poinformowało wstępnie, że urządzenia na przejeździe w chwili wypadku działały prawidłowo.

W wyniku prac pociągi na tej trasie mogą mieć 30-minutowe opóźnienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przejazd kolejowy
wypadek
 • Michał Skrzecz – 13.09.2018

  Myslenie nie boli, tylko glupcy eliminuja sie sami, szkoda tylko maszynistow co maja koszmary ze powodu samobojcow

 • Waldi Sz – 13.09.2018

  Z obserwacji wynika że ludzie się nie zatrzymuja

 • Piotr Chamczyk – 13.09.2018

  82 lata... kiedyś był projekt, by kierowcom seniorom robić okresowe badania lekarskie. Ciekawe co się stało?

 • Rafał Szczęsny – 14.09.2018

  A wystarczyłoby jak w Rosji zamontować betonowe progi przed torowiskami, które wysuwałyby się do góry przed nadjechaniem pociągu

 • Kamil Marcinczak – 14.09.2018

  Kto to widzial robic przejazd na skrzyzowaniu ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.