TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny sezon `Słonecznego`. Rozkład jazdy i cennik
- Opublikowano: 22.05.2019 10:03:49
Kolejny sezon `Słonecznego`. Rozkład jazdy i cennik (foto: KM)

Zbliża się sezon wakacyjny, a wraz z nim kolejna edycja dobrze znanego już połączenia Mazowsza z Pomorzem - pociągu "Słoneczny".

Zbliża się sezon wakacyjny, a wraz z nim kolejna edycja dobrze znanego już połączenia Mazowsza z Pomorzem - pociągu "Słoneczny".

W tym roku rusza on na szlak Warszawa Zachodnia – Ustka już 20 czerwca, inaugurując obchody 15-lecia istnienia Kolei Mazowieckich. Bilety można kupować już od dziś, a ich ceny pozostają takie, jak przed rokiem. Dostępna będzie także pula 500 biletów w specjalnej, niższej cenie – 25 zł.

"Słoneczny" od 2005 r. cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród pasażerów. Tylko w ubiegłym roku wybrało go ponad 122 tysiące osób, co było rekordowym wynikiem w jego historii. Mamy nadzieję, że zbliżający się sezon wakacyjny zakończymy równie imponująco. Na pewno będzie to wyjątkowy "Słoneczny", bo jubileuszowy. Z tej okazji przygotowaliśmy dla pasażerów niespodzianki, m.in. pulę 500 biletów w specjalnej cenie 25 zł – mówi Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich.

"Słoneczny" to dobra oferta na podróż nad morze, choćby ze względu na cenę biletu: 45 zł do Trójmiasta i 60 zł do Ustki. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. Taniej zapłacą studenci i uczniowie, a także np. seniorzy. Uruchomieniu "Słonecznego" towarzyszy akcja "Słoneczny wysyp rabatowy" oraz "Koleją do Kultury" – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Rozkład jazdy "Słonecznego"

W swój pierwszy w tym roku kurs "Słoneczny" rusza 20 czerwca, a w ostatni - 1 września. Start "Słonecznego" ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest na godz. 6.15. Do Gdańska "Słoneczny" dotrze o godz. 9.44 i pojedzie w dalszą podróż do Ustki, gdzie dotrze na godz. 12.08. Podróż "Słonecznym" z Warszawy Wschodniej do Gdańska trwa 3 godziny i 12 minut, a do Ustki niespełna 5 i pół godziny. Z powrotem "Słoneczny" wyjedzie z Ustki o godz. 14.24, a z Gdańska o godz. 16.48. Do Warszawy Zachodniej dojedzie o godz. 20.14. Pociąg będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga i rower. Będzie zestawiony z nowoczesnych, klimatyzowanych, wagonów piętrowych. Na pokładzie będzie dostępny catering. 1 września "Słoneczny" pojedzie inaczej ze względu na wrześniową korektę rozkładu jazdy. Szczegółowy rozkład kursowania "Słonecznego" jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Ceny biletów i dodatkowe korzyści

Bilety w specjalnej cenie 25 zł, będą do nabycia w kasach biletowych na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście p. i Warszawa Gdańska od 1 czerwca, aż do wyczerpania puli 500 sztuk. Regulamin "Bilet promocyjny na pociąg Słoneczny" jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Regularne ceny za bilet na przejazd "Słonecznym" są nie mniej atrakcyjne - na trasie Warszawa Zachodnia - Ustka zapłacimy 60 zł, (studenci 29,40 zł). Do Trójmiasta bilet normalny kosztuje - 45 zł, a studencki 22,05 zł. Bilety można nabyć już od dziś, w kasach biletowych, przez Internet,

w biletomatach i przez telefon komórkowy. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 6 zł (uwzględniane są ulgi ustawowe).

Jak w ubiegłym roku podróżni, którzy zdecydują się na podróż nad morze "Słonecznym", kupując bilet na pociąg, w ramach akcji "Słoneczny wysyp rabatowy" otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki. Szczegóły akcji przewoźnik przedstawi wkrótce.

Kupując bilet na pociąg "Słoneczny", można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach stałej akcji "Koleją do Kultury". Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Każdy z partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie internetowej spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji: www.dokultury.mazowieckie.com.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Mazowieckie
Ustka
Słoneczny