TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny rekordowy miesiąc w Kolejach Małopolskich
UMWM InfoRail.pl - Opublikowano: 20.04.2017 14:44:36 7 komentarzy
Kolejny rekordowy miesiąc w Kolejach Małopolskich (foto: UMWM)

Marzec to kolejny miesiąc, w którym Koleje Małopolskie pobiły rekord w liczbie przewiezionych pasażerów.

Marzec to kolejny miesiąc, w którym Koleje Małopolskie pobiły rekord w liczbie przewiezionych pasażerów.

Z usług wojewódzkiego przewoźnika skorzystało wtedy aż 481 326 osób, a w całym I kwartale liczba ta znacznie przekroczyła milion. Koleje Małopolskie potwierdziły też swoją punktualność ? w marcu aż 99,37% pociągów przyjechało na czas.

W I kwartale 2017 roku pociągi Kolei Małopolski przewiozły aż 1,35 mln osób. Liczba ta zdecydowanie przekroczyła zakładane szacunki władz spółki ? i to o blisko 300 tys. osób. Jak zauważa marszałek Jacek Krupa ? tak dobre wyniki to efekt konsekwentnie prowadzonej nowoczesnej polityki transportowej.

Punktualność, wygoda, przystępne ceny ? to cechy, z którymi bez wątpienia pasażerowie kojarzą już Koleje Małopolskie. Cieszę się, że z każdym miesiącem przybywa podróżnych, którzy do pracy, szkoły, czy na krakowskie lotnisko wolą pojechać kolejami, a nie samochodem. W planach mamy kolejne inwestycje kolejowe ? w tym rozszerzanie sieci SKA i kolejne zakupy pociągów, więc nie mam wątpliwości, że grono pasażerów z każdym rokiem będzie coraz większe ? mówi marszałek Jacek Krupa.

Jak wynika z danych przewoźnika, w marcu Koleje Małopolskie wybrało aż 481 326 osób - czyli o 61 906 więcej niż w lutym, i o 30 338 więcej niż w styczniu.

Marzec KMŁ zamykają również ze świetnym wynikiem punktualności. W tym miesiącu aż 99,37% pociągów przyjechało zgodnie z rozkładem. W efekcie cały pierwszy kwartał 2017 roku daje punktualność na mocnym poziomie 97,15 %.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Małopolska
Koleje Małopolskie
 • gutek – 20.04.2017

  przejmują od PR linie i pociągi chwaląc się że wzrosła im liczba pasażerów.

 • Tomek – 20.04.2017

  przystępne ceny to były kiedy "wybitni" z Racławickiej nie zaczęły kombinować przy taryfie przewozowej. Teraz co najwyżej są akceptowalne. A samą "przejrzystość/czytelność" samej taryfy biletowej oraz "przyjazne w obsłudze" biletomaty MKA przemilczę przez grzeczność...

 • advisor – 21.04.2017

  @gutekBo oferowane jest więcej kursów o lepszych porach? I to lepszym taborem?KMŁ idealne nie są i do wielu rzeczy można się przyczepiać, ale w porównaniu z PR to jak dzień do nocy. Kolej w małopolskim wreszcie zaczęła zyskiwać, a nie tracić.

 • gutek – 21.04.2017

  @adwissor-ale taki tabor i dogodniejsze kursy marszałek mógł też zamówić i zafundować PR wszak to jego spółka i przez niego opłacana i woj. ma w niej udziały.

 • advisor – 21.04.2017

  @gutekA po co ma dotować nierzetelną spółkę, jaką są PR? Oni już pokazali, na co ich stać, uwierz mi, gdyby PR-om chciało się choć trochę ruszyć i robić dobrą robotę to nikt by nie tworzył KMŁ.

 • Tomasz – 22.04.2017

  PR 3%. KMŁ 100%. Dziękuję

 • Tomek – 23.04.2017

  o co chodzi z ww. procentami?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.