TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny komunikat o przyśpieszeniu na CMK. W tle 250 km/h
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 10.01.2019 11:34:11 1 komentarz
Kolejny komunikat o przyśpieszeniu na CMK. W tle 250 km/h (foto: PKP PLK)

Pociągi kursujące po Centralnej Magistrali Kolejowej z Warszawy w kierunku Krakowa i Katowic będą mogły przyspieszyć.

Pociągi kursujące po Centralnej Magistrali Kolejowej z Warszawy w kierunku Krakowa i Katowic będą mogły przyspieszyć.

Na trasie Idzikowice - Opoczno Południe przebudowane zostaną 4 wiadukty i 10 przepustów. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę o w tej sprawie wartości 45 mln zł - poinformowała kolejowa spółka.

Inwestycja będzie finansowana z środków budżetowych, a rozpoczęcie prac planowane jest w lutym.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na modernizację łącznie 14 obiektów na szlaku łączącym stacje Opoczno Południe i Idzikowice. Efektem prac będzie lepsza przepustowość linii. Skorzystają przede wszystkim podróżujący pociągami z południa Polski do stolicy.

Jak informują PLK 4 wiadukty na Centralnej Magistrali Kolejowej (CMK) zostaną zastąpione nowymi konstrukcjami. Będą to 3 obiekty w Opocznie: nad ul. Torową; nad linią kolejową Łódź Kaliska - Dębica i drogą gruntową; nad ulicą Piotrowską (w ciągu drogi wojewódzkiej). Czwarty wiadukt jest położony nad obwodnicą Opoczna.

Obiekty zostaną dostosowane do przejazdu pociągów z prędkością powyżej 200 km/h (obecnie obowiązuje limit 160 km/h) i nacisku na oś 22,5 t. Na szlaku Opoczno Południe - Idzikowice przebudowanych zostanie również 10 przepustów. Prace zaplanowano do końca roku.

Później, bo w roku 2020, PLK planują przebudowę dróg technologicznych wzdłuż linii kolejowej na szlaku Opoczno Południe - Idzikowice. Są one wykorzystywane do szybkiej reakcji w przypadku ewentualnych usterek występujących na linii kolejowej.

PLK przypominają, że w listopadzie ubiegłego roku rozpoczęły modernizację stacji technicznej w Idzikowicach na CMK. Po przebudowie stacja będzie przystosowana do przejazdu pociągów z prędkością 200 km/h, a docelowo 230/250 km/h. Pociągi towarowe pojadą z prędkością 120 km/h.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP PLK
CMK
  • Kaszebe – 11.01.2019

    CMK cały czas jest w budowie! Najpierw z 120 na 140,potem na 160km/h,dalej na 200 a teraz na teoretycznie na 250 . Kiedy ta linia będzie przejezdna i "znajomi królika"przestaną ciągnąć kasę?Tu jest jak w radzieckiej bajce"budowaliśmy,budowaliśmy i zbudowaliśmy"a tu co ? Panie premierze ,panie ministrze da się żyć z kolei? No pewnie że się da!!!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !