TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne zaElfy2. Tym razem Feniksy
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.06.2018 11:25:07 3 komentarze
Kolejne zaElfy2. Tym razem Feniksy

I mamy kolejne zastępcze składy za niedostarczone w terminie Elfy2. Tym razem są to cztery Feniksy, będące własnością Polskiego Taboru Szynowego.

I mamy kolejne zastępcze składy za niedostarczone w terminie Elfy2. Tym razem są to cztery Feniksy, będące własnością Polskiego Taboru Szynowego.

Dołączą one do 14WE czy EN71KM, które wcześniej zostały przekazane przewoźnikowi za Elfy2. Koleje Śląskie otrzymają cztery jednostki EN57FPS, które w duecie mają zastępować 22WEd. Jak długo pojeżdżą w regionie? Tego nie wiadomo, PESA zapewniała, że Elfy2 mają być dostarczane od czerwca. Na pewno nie od 1 czerwca.

Tabor Kolei Śląskich robi się dzięki tym dostawom coraz bardziej urozmaicony. Zmodernizowane przez FPS EN57 pod postacią Feniksów dotychczas kursowały tylko w Przewozach Regionalnych. Teraz będą mogli nimi jeździć pasażerowie Kolei Śląskich.

Taka opcja jest dopuszczalna, zgodnie z zawartą umową. Ale tylko przez trzy miesiące. Jeśli w tym czasie przewoźnik nie dostanie nowych składów zacznie naliczać kary. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Koleje Śląskie
Feniks
Elf2
  • DarekP – 01.06.2018

    Pisanie o niesolidności Pesy w kontekście pustki w kasie od kilku miesięcy jest już trochę niepoważne. Z punktu widzenia umowy dostarczyli inny EZT na czas, bo umowa to dopuszczała.A przy okazji KŚ przetestują sobie bogatą wersje modernizacji kibla i przekonają się, czy są warte włożonych w nie pieniędzy.

  • mechanik – 02.06.2018

    Pisanie o niedotrzymywaniu terminów przez producenta jest jak najbardziej zasadne i nic do tego nie ma pustka w kasie, ambicje i głupota właściciela, grad, powódź czy koklusz.

  • czyngis – 05.06.2018

    @DarekP taka prawda, skoro umowa umożliwia takie tymczasowe rozwiązania, to nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że z tych opcji się korzysta. Czymś nagannym byłoby, gdyby zastępstwa nie dostarczali, ale jak widać dostarczają.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !