TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne Vectrony znalazły nabywcę. 40 klientów
- Opublikowano: 12.07.2018 14:54:24
Kolejne Vectrony znalazły nabywcę. 40 klientów

Grupa Rath oraz Siemens Mobility podpisały kontrakt na dostawę trzech wielosystemowych lokomotyw Vectron MS.

Grupa Rath oraz Siemens Mobility podpisały kontrakt na dostawę trzech wielosystemowych lokomotyw Vectron MS.

Lokomotywy będą ciągnęły pociągi towarowe w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, Niderlandach, Polsce i Słowacji. Pierwsza lokomotywa zostanie dostarczona w grudniu 2018 roku.

Lokomotywy zostaną zbudowane w fabryce Siemensa w Munich-Allach. Dzięki temu zamówieniu, RTB Cargo, transportowa firma wchodząca w skład grupy Rath wejdzie po raz pierwszy w posiadanie własnej wielosystemowej floty.

- Grupa Rath jest czterdziestym klientem podpisującym kontrakt na naszego Vectrona. Duża popularność tej lokomotywy potwierdza wysoką jakość i niezawodność naszych pojazdów w całej Europie - powiedziała Sabrina Soussan, szefowa w Siemens Mobility Division.

Lokomotywy przygotowywane dla grupy Rath charakteryzują się maksymalną mocą wyjściową 6.400 KW i maksymalną prędkością 160 km/h. Vectron MS działa w systemie sieci prądu zmiennego 15 kV / 16.7 Hz, 25 kV / 50 Hz oraz 1.5 kV i 3 kV napięcia stałego DC i jest wyposażona w krajowy system kontroli pociągu oraz w europejski system kontroli pociągu (ETCS).

W ciągu kilku lat Siemens sprzedał już 724 lokomotyw Vectron dla 40 klientów z 15 krajów. Flota lokomotyw przejechała już ponad 130 milionów kilometrów. W Polsce lokomotywy Vectron są operowane przez PKP Cargo, DB Cargo Polska. W lutym br. zostały zakupione także przez polski pool taborowy Industrial Division.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.