TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne spotkanie PKP PLK z podwykonawcami Astaldi
InfoRail.pl - Opublikowano: 15.10.2018 16:32:38
Kolejne spotkanie PKP PLK z podwykonawcami Astaldi (foto: PKP PLK)

Dziś (15 października) w Lublinie odbyło się kolejne spotkanie PKP Polskich Linii Kolejowych z podwykonawcami Astaldi S.p.A. Uczestniczył w nim wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Dziś (15 października) w Lublinie odbyło się kolejne spotkanie PKP Polskich Linii Kolejowych z podwykonawcami Astaldi S.p.A. Uczestniczył w nim wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Atmosfera spotkania była rzeczowa. PLK wypłaciły dotychczas podwykonawcom Astaldi S.p.A. 28 mln zł, w tym ok. 24 mln zł dla podwykonawców na linii lubelskiej. Kolejne dokumenty są weryfikowane i konsekwentnie będą realizowane płatności.

Mimo medialnych deklaracji firmy Astaldi S.p.A., o współpracy z podwykonawcami, firma nie przyjmuje dokumentów, a to wydłuża procedury. Również brak zaangażowania konsorcjanta, firmy PBDiM z Mińska Mazowieckiego, która odpowiada za potwierdzenie jakości wykonanych robót, utrudnia sprawny przepływ dokumentów podwykonawców.

PLK dodatkowo zwiększą liczbę osób weryfikujących dokumenty podwykonawców. Natomiast 29 października będzie kolejne spotkanie podsumowujące sytuację.

PKP Polskie Linie Kolejowe informują, że zapewniają płatności dla podwykonawców firmy Astaldi S.p.A która zaprzestała płatności za prace przy realizacji inwestycji na linii Lublin – Warszawa i Poznań – Leszno. I dodają, że zamierzają jak najszybciej kontynuować roboty na linii Lublin – Warszawa i Wrocław – Poznań. W przyszłym tygodniu planowane jest wznowienie prac na obu liniach. Roboty będą prowadziły spółki zależne PKP Polskich Linii Kolejowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
Astaldi
Lublin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.