TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne składy zastępcze za Elfy2
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.05.2018 11:40:16 2 komentarze
Kolejne składy zastępcze za Elfy2 (foto: ID)

Kolejne składy zastępcze zostały przekazane Kolejom Śląskim za niedostarczone w terminie Elfy2. Tym razem za czteroczłonowe składy na trasy wyjadą dobrze znane na Śląsku pociągi 14WE.

Kolejne składy zastępcze zostały przekazane Kolejom Śląskim za niedostarczone w terminie Elfy2. Tym razem za czteroczłonowe składy na trasy wyjadą dobrze znane na Śląsku pociągi 14WE.

Będą to jednostki należące do Industrial Division, a wcześniej odkupione od SKM Warszawa. We flocie Kolei Śląskich są niemal identyczne składy, które zostały również pozyskane od przewoźnika ze stolicy. W trakcji podwójnej 14WE będą zastępować dwa czteroczłonowe Elfy2, które nie zostały dostarczone w terminie.

"Nowe" pociągi są już w bazie Kolei Śląskich i czekają na wyjazd na linie. Według informacji, które udało nam się uzyskać, nastąpi to jeszcze w tym tygodniu.

Nieco z przymrużeniem oka można natomiast stwierdzić, że Koleje Śląskie dostały swoisty bonus. Czteroczłonowy pociąg zastępować będą dwie jednostki 14WE, liczące po trzy człony, co daje razem sześć członów. Dwa człony gratis…

Nie udało nam się natomiast ustalić kiedy Koleje Śląskie odbiorą właściwe jednostki. Do tego czasu jednak na torach regionu będzie można spotkać 14WE. Przypomnijmy, że PESA jako składy zastępcze dostarczała już takie rodzynki jak EN71KM czy EN81.   Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
PESA
Elf2
14WE
Śląskie
 • Dominik Włodarczyk – 08.05.2018

  Ojej znów PESA się epsiuła

 • Robert Czapliński – 08.05.2018

  Zgodnie z umową biorą na siebie zorganizowanie i utrzymanie zastępstwa.

 • Igor Należniak – 08.05.2018

 • Edi666 – 08.05.2018

  Elfy 2 mają dostarczyć dopiero za rok.

 • Ragnar – 10.05.2018

  @Edi666 za jaki rok, co za bzdury wypisujesz.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.