TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne rekordowe wakacje PKP Intercity
- Opublikowano: 26.09.2018 13:00:37
Kolejne rekordowe wakacje PKP Intercity

Od początku czerwca do końca sierpnia 2018 roku z usług PKP Intercity skorzystało blisko 13,5 mln pasażerów, czyli o milion więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

Od początku czerwca do końca sierpnia 2018 roku z usług PKP Intercity skorzystało blisko 13,5 mln pasażerów, czyli o milion więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

To najlepszy sezon letni przewoźnika od ośmiu lat! Na wakacyjne podróże Polacy coraz chętniej wybierają się pociągami PKP Intercity. W stosunku do ubiegłorocznego okresu letniego na taki środek transportu zdecydowało się ponad 8% więcej pasażerów. Przypomnijmy, że w 2017 roku z usług przewoźnika w wakacje skorzystało blisko 12,5 mln podróżnych.

Wzrost popularności wakacyjnych podróży z PKP Intercity jest jeszcze bardziej widoczny, gdy tegoroczne wyniki porówna się z tymi z poprzednich lat. W 2015 roku w okresie letnim usługi przewoźnika wybrało nieco ponad 9 mln osób, co oznacza, że obecnie pociągi PKP Intercity w wakacje wybiera aż 4,5 mln pasażerów więcej. Ten pozytywny trend jest widoczny w każdym z letnich miesięcy. Rekordowym pod względem liczby przewiezionych pasażerów był sierpień z dwóch powodów - na pokładach pociągów PKP Intercity podróżowało blisko 4,8 mln podróżnych a 19 sierpnia br. z usług przewoźnika skorzystało dokładnie 187 322 pasażerów.

Więcej pociągów na torach

W czasie wakacji PKP Intercity uruchamiało średnio 394 pociągi na dobę. To około o 20 więcej niż w pierwszych pięciu miesiącach 2018 roku. W czerwcu przewoźnik uruchamiał średnio 374 pociągi dziennie, w lipcu 406, a w sierpniu 402. Łącznie zaś w okresie od stycznia do sierpnia br. przewoźnik uruchomił o ponad 3,5 tys. pociągów więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. Ponadto PKP Intercity na bieżąco analizowało frekwencję w swoich składach i w miarę możliwości wzmacniało te, które cieszyły się największą popularnością wśród podróżnych, chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki przejazdu. PKP Intercity wzmocniło 912 pociągi na łączną liczbę 1363 wagonów. W ten sposób przewoźnik zapewnił kilkadziesiąt tysięcy dodatkowych miejsc dla pasażerów. Dodatkowo, 9 EZT-ów, czyli nowoczesnych pociągów zespolonych, wzmocniono ponadplanowymi składami EZT, co zapewniło pasażerom ponad 3200 miejsc więcej.

2018 rok – trend wzrostowy

PKP Intercity notuje wzrost liczy pasażerów nie tylko w czasie wakacji. Z usług przewoźnika rokrocznie korzysta coraz więcej osób. Od stycznia do końca sierpnia 2018 roku pociągami PKP Intercity podróżowało blisko 31 mln osób, co oznacza 7% wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Bardzo nas cieszy fakt, iż coraz więcej pasażerów decyduje się na podróż PKP Intercity. Wyniki przewozowe zarówno za sam okres letni, jak i od początku roku nastrajają bardzo optymistycznie. Z myślą o naszych pasażerach nie tylko inwestujemy w nowy tabor oraz modernizujemy składy, lecz także nieustannie wprowadzamy wiele atrakcyjnych ofert i promocji, które sprawią, że podróż naszymi pociągami będzie bardziej komfortowa oraz atrakcyjna cenowo. Spodziewamy się, że rok 2018 okaże się jeszcze lepszy od wyjątkowo dobrego ubiegłego roku i ten wzrostowy trend będziemy się starać utrzymać – mówi Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Spółka przypomina, że obecnie realizuje największy program inwestycyjny w swojej historii pod nazwą "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji", który zakłada inwestycje na poziomie 7 mld zł do 2023 roku. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
tabor
pasażer
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.