TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne Nowe Urbino 12 w Legnicy
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.01.2018 19:39:05
Kolejne Nowe Urbino 12 w Legnicy

24 stycznia MPK Legnica zaprezentowało dwa najnowsze autobusy marki Solaris, spełniające normę ekologiczną Euro 6. Kupiło je miasto w ramach unijnego dofinansowania z dolnośląskiego RPO.

24 stycznia MPK Legnica zaprezentowało dwa najnowsze autobusy marki Solaris, spełniające normę ekologiczną Euro 6. Kupiło je miasto w ramach unijnego dofinansowania z dolnośląskiego RPO.

Do najnowszych Nowych Urbino 12, które wkrótce wyjadą na miasto, wiosną 2018 r. dołączą kolejne dwa Solarisy klasy mega ("stare" Urbino 15), a jesienią – cztery o napędzie hybrydowym - czyli Nowe Urbino 12 Hybrid.

-"Bardzo się cieszę, że zasiądę za kierownicą tego naszpikowanego elektroniką i bezpiecznego autobusu. To wielka frajda i wyróżnienie" – mówi kierowca Marcin Płotka z MPK Legnica, którego wraz z ojcem Ireneuszem, również kierowcą MPK, firma nagrodziła w ten sposób za bardzo dobrą pracę.

-"Miasto systematycznie wzbogaca i odmładza naszą flotę" – mówi prezes MPK Legnica, Zdzisław Bakinowski.

"Obecnie wozimy pasażerów 64 autobusami, a już 20 spośród nich posiada najwyższą normę czystości spalin Euro VI. Wkrótce uruchomimy w najnowszych pojazdach systemy biletomatów, umożliwiające bezgotówkową zapłatę za przejazd kartą płatniczą. Jednocześnie w terminalach tych można tradycyjnie kasować bilety. Jesteśmy trzecim miastem w Polsce, które wprowadza takie rozwiązanie" – podkreśla prezes.

Nowe Urbino

Zakupione autobusy są niskopodłogowe, klimatyzowane, przyjazne pasażerom i osobom niepełnosprawnym. Posiadają m.in. autokomputer, WiFi i USB, monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, oświetlenie ledowe, system kontroli ciśnienia w oponach. Absolutną nowością jest kurtynowy czujnik nad drzwiami, który nie pozwoli im się zamknąć, gdy przechodzi lub stoi w nich pasażer.

Unijny projekt

Osiem nowoczesnych autobusów dla MPK Legnica kupiła w ramach projektu unijnego. Inwestycję uzupełnia pięć tablic dynamicznej informacji przystankowej (DIP), które w tym roku staną wzdłuż alei Piłsudskiego. Dofinansowanie na zakup autobusów w wysokości ok. 8,3 mln zł Legnica zdobyła w ramach projektu wdrażania strategii niskoemisyjnych w transporcie. Całkowita wartość projektu przekracza 12 mln zł.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Legnica
Solaris
Dolnośląskie