TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne Impulsy dla Kolei Dolnośląskich prawie gotowe
InfoRail.pl - Opublikowano: 26.07.2017 10:51:36 4 komentarze
Kolejne Impulsy dla Kolei Dolnośląskich prawie gotowe (foto: KD)

Koleje Dolnośląskie poinformowały, że trwa właśnie końcowy montaż pierwszych składów, które już na początku sierpnia trafią na testy na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.

Koleje Dolnośląskie poinformowały, że trwa właśnie końcowy montaż pierwszych składów, które już na początku sierpnia trafią na testy na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.

Chodzi rzecz jasna o Impulsy, które powstają w nowosądeckiej fabryce Newagu. Od jesieni jazdy testowe już po dolnośląskich torach składów 45WE – podają Koleje Dolnośląskie. Będą to najdłuższe jednostki na torach regionu. Podobne Impulsy kursują już w barwach Kolei Mazowieckich.

Tymczasem po raz pierwszym przewoźnik opublikował też zdjęcia z wnętrza pociągów. Możemy zobaczyć co nieco jak będą podróżować pasażerowie Kolei Dolnośląskich oraz w jakich warunkach będą pracować maszyniści.

Producent – Newag – zaoferował dostawę 11 pojazdów Impuls za kwotę 266,5 mln złotych brutto. Dostarczone Kolejom Dolnośląskim pojazdy będą posiadać 249 miejsc siedzących oraz objęte zostaną 48 miesięcznym okresem gwarancji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Dolnośląskie
Newag
Impuls
 • Janusz – 26.07.2017

  Powinny jeździć na trasie Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba, gdzie już teraz wciśnięcie się do pociągów graniczy z cudem, a zdarza się, że jeżdżą składy 2 x 31WE albo 2 x 36WE. Obecnie jest to najbardziej frekwencyjna trasa na dolnym Śląsku, a po zakończeniu remontu pasażerów będzie jeszcze więcej. Znając jednak KD pojadą do takich dziur jak Jelcz czy Węgliniec, a na najważniejszej linii Dolnego śląska dalej będą latać małe 3-członowe szynobusiki co 2 godziny. Śmiech na sali.

 • tymek – 26.07.2017

  KD wyjątkowo brzydko malują swoje pociągi

 • #KDTV – 27.07.2017

  Proponuje tak:1.45WEa) Wroclaw - Lubanb) Wroclaw - Szklarska Poreba2.31WEa) Wroclaw - Wegliniecb) Wroclaw - Jelenia Gorac) Wroclaw - Rawicz3.36WEaa) Wroclaw - Boleslawiecb) Wroclaw - Walbrzychc) Wroclaw - Jelcz Laskowice4.EN57 i pochodnea) Wroclaw - Legnicab) Wroclaw - Walbrzychc) Wroclaw - Jelcz Laskowice

 • RadioKolej – 28.07.2017

  Jeśli będzie więcej Impulsów, to pociągi Wrocław - Lubań i niektóre Wrocław - Węgliniec należałoby przedłużyć do Jeleniej Góry. W ten sposób zyskujemy:1) zagęszczenie taktu na Jelenia Góra - Lubań2) bezpośrednie połączenie z Wrocławiem Gryfowa, Olszyny i mniejszych miejscowości wzdłuż tej trasy3) więcej pociągów z Jeleniej Góry do Wrocławia (trasa dłuższa tylko o pół godziny)4) przy dogodnym skomunikowaniu w Węglińcu więcej pociągów z Jeleniej Góry i Lubania do Zgorzelca5) można by puścić pociągi w obiegu Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Węgliniec - Wrocław, dzięki czemu dobre połączenie ze Zgorzelcem, Lubaniem itd. zyskałby Wałbrzych i okoliczne miasta, podobnie w drugą stronę6) nie kopcimy pod drutem, co by było, gdyby zamiast Impulsów puścić szynobusy7) poprawa komfortu jazdy dla mieszkańców wzdłuż linii Jelenia Góra - Lubań - Węgliniec8) niektóre pociągi mogą jechać aż do Szklarskiej Poręby, dzięki czemu Legnica, Bolesławiec, Lubań, Gryfów itd. zyskują bezpośrednie połączenie z KarkonoszamiSame zalety.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!