TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne głosy niezadowolenia po zmianach rozkładu jazdy
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2018 10:11:26 1 komentarz
Kolejne głosy niezadowolenia po zmianach rozkładu jazdy

Wszystkim nie dogodzi się. To stara prawda, która znajduje potwierdzenie w wielu sytuacjach, również w kontekście nowego rozkładu jazdy pociągów.

Wszystkim nie dogodzi się. To stara prawda, która znajduje potwierdzenie w wielu sytuacjach, również w kontekście nowego rozkładu jazdy pociągów.

Niemniej jednak warto odnotować, że pojawiają się kolejne głosy niezadowolonych. Wczoraj pisaliśmy o Opolu, które straciło na rotacjach w obiegach Dartów, wcześniej zaś o pasażerach ze Szczecina. To tylko wybrane przykłady. Dziś pora kolejne miasto – Bielsko-Biała. Tematem zajęła się posłanka Małgorzata Pępek, która w swojej interpelacji napisała, że we wprowadzonym 10 grudnia rozkładzie jazdy z Bielska-Białej zniknął pociąg PKP Intercity relacji Bielsko-Biała - Gdynia, oferujący wagony sypialne. Pociąg ten rozpoczyna jazdę w Katowicach. Zatem pasażerowie, którzy chcą skorzystać z tego połączenia, muszą najpierw dotrzeć do stacji Katowice. Jeśli chcą pojechać z Bielska, mają do dyspozycji pociągi Pendolino, w których opłaty za przejazd są znacznie droższe.

Co więcej, wskazana przez posłankę Pogoria, zgodnie z założeniami PKP Intercity, w nowym rozkładzie jazdy obsługiwana jest Flirtem, a więc nie ma miejsc leżących. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

Posłanka Pępek w interpelacji stawia pytania o powody zmiany trasy pociągu Pogoria oraz o szanse na uwzględnienie go w odjazdach z Bielska-Białej przy kolejnej zmianie rozkładu jazdy? Czekamy na stanowisko resortu.

A jeśli Wy macie jakieś uwagi do rozkładu jazdy pociągów podzielcie się nimi z nami, będziemy próbowali wyjaśniać dlaczego jest tak, a nie inaczej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rozkład jazdy
Bielsko-Biała
PKP Intercity
  • kolejFAN – 01.02.2018

    Pogoria zniknęła nie tylko z Bielska ale i z Krakowa! szkoda tego pociągu..

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !