TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejna lokomotywa w historycznych barwach, prezentacja w sobotę
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.01.2018 08:54:46
Kolejna lokomotywa w historycznych barwach, prezentacja w sobotę (foto: PKP CARGO)

PKP CARGO przywróciło historyczne barwy ET22-980. Prezentacja lokomotywy odbędzie się w najbliższą sobotę, w Zduńskiej Woli – Karsznicach.

PKP CARGO przywróciło historyczne barwy ET22-980. Prezentacja lokomotywy odbędzie się w najbliższą sobotę, w Zduńskiej Woli – Karsznicach.

To już 13. lokomotywa odmalowana w historyczne barwy. Tym razem przewoźnik odnowił ET22-980, której została przywrócona malatura z lat 2002-2008. W sobotę 3 lutego br. w Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Zduńskiej Woli-Karsznicach PKP CARGO zaprezentuje właśnie tę lokomotywę. Wyprodukowana w 1986 r. przez wrocławski PAFAWAG rozpoczęła pracę w tym samym roku w Lokomotywowni Białystok. Stacjonowała również w Kutnie i w Poznaniu, a obecnie w Zakładzie Centralnym Spółki w Warszawie. W ciągu 31 lat służby lokomotywa przejechała ponad 2 miliony kilometrów. W Zduńskiej Woli-Karsznicach ET22-980 w styczniu br. przeszła przegląd na poziomie P4, w trakcie którego przeprowadzone zostały prace malarskie.

W ostatnich miesiącach historyczne barwy odzyskały także lokomotywy ET42-029 oraz ET41-186.

PKP CARGO na różnych płaszczyznach prowadzi i wspiera działania na rzecz zachowania ochrony dziedzictwa kolejowego. Przywracanie historycznych barw wybranym lokomotywom łączymy z wykonywaniem napraw okresowych. Malowanie ET22-980 jest kolejnym tego rodzaju przedsięwzięciem i z pewnością nie ostatnim w tym roku – powiedział Zenon Kozendra, członek Zarządu PKP CARGO.

Zakład Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Karsznicach, jako jeden z nielicznych w Polsce wykonuje kompleksowe naprawy zestawów kołowych do wagonów i lokomotyw. Dokonywane są tam również naprawy wszystkich typów maszyn elektrycznych eksploatowanych w pojazdach trakcyjnych PKP CARGO oraz naprawy okresowe lokomotyw elektrycznych.

Prezentacja lokomotywy została zaplanowana na sobotę, 3 lutego br. w godzinach 11.00-14.00 w Zakładzie Spółki PKP CARGOTABOR w Zduńskiej Woli – Karsznicach, przy ul. Kolejowej 6.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
ET22
lokomotywa
Zduńska Wola