TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejna lokomotywa PKP CARGO w historycznym malowaniu. Trwają prace
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.06.2018 12:44:03
Trwa naprawa lokomotywy ET41-153 (foto: PKP CARGO)

Kolejna nasza lokomotywa otrzyma historyczne barwy – poinformowały PKP CARGO.

Kolejna nasza lokomotywa otrzyma historyczne barwy – poinformowały PKP CARGO.

Tym razem będzie to ET41-153, której zostanie przywrócona zielona malatura z okresu lat 90. ubiegłego wieku, z obowiązującym wówczas charakterystycznym żółtym czołem. Jak podaje przewoźnik obecnie ET41-153 jest w trakcie naprawy głównej (poziom P5) w Zakładzie Napraw Taboru Spółki PKP CARGOTABOR w Ostrowie Wielkopolskim.

ET41-153 została wyprodukowana w 1981 roku w zakładach H.Cegielski. Warto podkreślić, że w 1992 roku człon B lokomotywy został zezłomowany. Zastąpił go ten z ET41-178. Przez cztery lata, od 2012 do 2016 elektrowóz oczekiwał na skreślenie ze stanu PKP CARGO. Ostatecznie przewoźnik jednak zdecydował się na przeprowadzenie naprawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
ET41
lokomotywa
modernizacja
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.