TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejki linowe mają odkorkować Rzym
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 11.05.2018 11:15:40
Kolejki linowe mają odkorkować Rzym

W najbliższych latach w Rzymie uruchomione zostaną prawdopodobnie dwie lub trzy napowietrzne kolejki linowe, które odciążą naziemny transport. Zapowiedziały to w czwartek władze Wiecznego Miasta. Już trwają wstępne prace.

W najbliższych latach w Rzymie uruchomione zostaną prawdopodobnie dwie lub trzy napowietrzne kolejki linowe, które odciążą naziemny transport. Zapowiedziały to w czwartek władze Wiecznego Miasta. Już trwają wstępne prace.

Plany budowy tras kolejek linowych we włoskiej stolicy, zmagającej się z korkami ulicznymi i niewydajnym transportem, przedstawione zostały przed kilkoma laty i wywołały wtedy liczne kontrowersje, a nawet ironiczne komentarze.

Wywodzące się z Ruchu Pięciu Gwiazd władze miejskie twierdzą jednak, że byłby to skuteczny sposób rozwiązania problemów komunikacyjnych, jednej z największych bolączek metropolii.

Według projektów kolejki te miałyby kursować w dzielnicach Casalotti i Magliana. Ale rzymianie - powiedziała burmistrz Virginia Raggi - opowiedzieli się w sondażu za budową także trzeciego takiego połączenia, w rejonie Monte Mario.

"Na razie koncentrujemy się na kolejce w Casalotti, gdzie trwają badania, by stwierdzić, czy inwestycja ta jest do zrealizowania" - wyjaśniła burmistrz.

Informacje na ten temat podano w dniu, gdy na placu Weneckim wybuchł pożar w kolejnym autobusie komunikacji miejskiej. Nikomu nic się nie stało.

Pożary te to rezultat kursowania starych pojazdów. We wtorek w Rzymie spłonęły dwa autobusy; w jednym z nich, stojącym na ulicy handlowej w ścisłym centrum doszło do groźnej eksplozji. Ranna została jedna osoba.

W tym roku w Rzymie wybuchło już 11 pożarów w autobusach.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzym
kolejka linowa
Włochy
 • Kuba Perkowski – 11.05.2018

  Rzym to w ogóle masakra transportowa. Nie dosc ze slabo to syf straszny

 • Patryk Krzywik – 11.05.2018

  Czy tylko ja przeczytalem despasito???

 • Mateusz Sobolewski – 11.05.2018

  Myślałem że na wyświetlaczu jest Despacito 😂

 • Jakub Zurek – 11.05.2018

  Gdyby w Wiecznym Mieście komunikacja działała po prostu poprawnie to może nie musieliby inwestować w takie rozwiązania. Moje skromne doświadczenia to brak informacji, błędne informacje, brak jakiejkolwiek synchronizacji z zegarem oraz brak szacunku dla pasażerów (np. Kierowca tak sie spieszył ostatnim kursem do domu, ze nie zatrzymał sie na 3 (!) kolejnych przystankach w nocy - mimo ze pasażerowie sie „dobijali”).

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.