TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Wielkopolskie: sprawa 12-latka znacznie odbiega od relacji medialnych
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.10.2017 09:42:27 4 komentarze
Koleje Wielkopolskie: sprawa 12-latka znacznie odbiega od relacji medialnych

Rzeczywiste wydarzenia w pociągu znacznie odbiegają od sytuacji przedstawionej w mediach – poinformowały w środę w oświadczeniu Koleje Wielkopolskie, odnosząc się do podawanych w mediach informacji o wyproszeniu 12-latka z pociągu.

Rzeczywiste wydarzenia w pociągu znacznie odbiegają od sytuacji przedstawionej w mediach – poinformowały w środę w oświadczeniu Koleje Wielkopolskie, odnosząc się do podawanych w mediach informacji o wyproszeniu 12-latka z pociągu.

Do zdarzenia doszło 4 października na stacji Roszkowo Wągrowieckie w Wielkopolsce. Według lokalnych mediów, które poinformowały o sprawie w tym tygodniu, chłopiec został wyproszony z pociągu za brak pieczątki w legitymacji szkolnej. Zamiast pieczątki posiadał jedynie zaświadczenie ze szkoły; mimo to konduktor wyprosił go z pociągu, a dziecko musiało przejść 5 kilometrów do domu.

"Po weryfikacji zapisów z monitoringu jednoznacznie stwierdzamy, że rzeczywiste wydarzenia mające miejsce w pociągu nr 77628 znacznie odbiegają od sytuacji przedstawionej w mediach. Zabezpieczone nagranie jest potwierdzeniem, że nasz pracownik nie podjął działań, które spowodowałyby +usunięcie+ chłopca z pociągu" – podkreślono w oświadczeniu wydanym w środę przez Koleje Wielkopolskie.

Jak dodano, postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Koleje Wielkopolskie także nie doprowadziło do "potwierdzenia postawionych przez chłopca oraz media zarzutów". "Kierownik pociągu jedynie wskazał uczniowi na konieczność posiadania aktualnego dokumentu uprawniającego do ulg" – dodano.

Do sprawy odniósł się w środę minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który stwierdził, że jest "zbulwersowany" zaistniałą sytuacją z wyproszeniem chłopca z pociągu.

"Pragnę wyrazić swój niepokój w związku z opisywanym w mediach przypadkiem wyproszenia ucznia z pociągu przez pracownika spółki Koleje Wielkopolskie z powodu braku ważnej legitymacji szkolnej. W świetle powyższej sytuacji proszę o wzmocnienie nadzoru nad wykonywaniem przewozów przez Koleje Wielkopolskie" - napisał w piśmie do marszałka województwa Marka Woźniaka minister Adamczyk.

Zwrócił się także z prośbą do prezesa Urzędu Transportu Kolejowego o podjęcie interwencji w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Minister Adamczyk przypomniał również, że "w związku z trwającym procesem wydawania szkołom przez Mennicę Polską S.A. nowych wzorów pieczęci urzędowych, wszyscy przewoźnicy kolejowi oferujący usługę pasażerskiego przewozu osób zostali już wcześniej poinformowani o tymczasowych zasadach honorowania uprawnień do korzystania przez uczniów z ulg ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Wielkopolskie
 • R – 12.10.2017

  Monitoring zawiera tylko zapis wizualny. Nie znamy terści rozmowy między pracownikiem KW a dzieckiem, wystarczy, że użył presji słownej lub stwierdzenia "musisz wysiąść". Jak popatrzymy na zapis to widać, że to nie jest miła rozmowa. Słowo przeciw słowu. KW zamiast wziąć temat na klatę, przeprosić i zgasić ten pr-owy pożar dolewa tylko do ognia. Szmaciarskie zagranie. I jeszcze jedno. Gdyby gość zrobił to mojemu dziecku - byłby dziś w szpitalu a ja pewnie w pierdlu.

 • Z – 12.10.2017

  @RPytanie co zrobił konduktor. Bo na razie ta cła sprawa śmierdzi jakąś ustawką.

 • G.kolejarz – 12.10.2017

  Jeżeli informację podał TVN to jest ona niewiarygodna. To tak jak wyjaśnienia gościa z długą metalową tyką w pobliżu otwartego wagonu z węglem który utrzymuje,że on tylko tutaj spacerowal .

 • PetKo. – 14.10.2017

  Na tym nagraniu nie słychać co ów kierownik pociągu powiedział temu chłopcu, dlaczego więc KW twierdzą, że "Zabezpieczone nagranie jest potwierdzeniem, że nasz pracownik nie podjął działań, które spowodowałyby +usunięcie+ chłopca z pociągu" ? To, że (fizycznie) nie wyrzucił go z pociągu nie oznacza, że nie kazał mu wysiadać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!