TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Ukraińskie mogą zostać sprywatyzowane
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 14.08.2019 15:05:33
Koleje Ukraińskie mogą zostać sprywatyzowane

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że do końca bieżącego roku na Ukrainie zostanie zrealizowana reforma. Prezydent zapowiedział też przeprowadzenie szeregu prywatyzacji.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że do końca bieżącego roku na Ukrainie zostanie zrealizowana reforma. Prezydent zapowiedział też przeprowadzenie szeregu prywatyzacji.

Pod koniec lipca o tym, że do końca 2019 roku na Ukrainie może być uwolniony rynek ziemi poinformował zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Ołeksij Honczaruk. Wskazał, że trwają rozmowy z Bankiem Światowym na temat modelów przeprowadzenia reformy rolnej, przede wszystkim w kwestii nabywania gruntów przez obcokrajowców. Najbardziej liberalny model pozwoli na zwiększenie PKB o ponad 3 proc. rocznie, a najbardziej ostrożny umożliwi przyspieszenie wzrostu gospodarczego o 0,5 proc.

Honczaruk przekazał też, że władze odblokują proces prywatyzacji, który ma objąć m.in. przedsiębiorstwo pocztowe Ukrposzta,kolejepaństwowe Ukrzaliznycia oraz państwowe banki. Jak podaje Radio Swoboda, ukraińskie państwo jest gotowe do sprzedania ponad 200 państwowych przedsiębiorstw.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UZ
Ukraina
 • Peter Kaminski – 15.08.2019

  Sprywatyzowanie kolei w Wielkiej Brytanii do tej pory odbija się czkawką.

 • Krzysztof Rubik – 15.08.2019

  Błąd, komunikacja publiczna tym bardziej kolejowa powinna być Państwowa a pomagać jej powinny podmioty prywatne.

 • Sebastian Lk – 15.08.2019

  Rozkradanie zwłok Ukrainy w toku. Obstawiam, że potencjalny nabywca już jest.

 • Tomasz Szklarz – 15.08.2019

  Skoro TrainOSE (przewoźnik, a samo OSE jest w rękach greckiego skarbu państwa) przejęły Ferrovie dello Stato Italiane (tak skoro Grecja nie miała kasy na utrzymanie taboru to lepiej od likwidacji było sprzedać to Włochom) - przewoźnik to jeszcze okej, bo raczej ważniejsza jest infrastruktura (wbrew pozorom PKP PLK powinna być agencją taką jak GDDKiA (bez PKP na początku), ponieważ bycie spółką prawa handlowego jest trochę średnim pomysłem, a PKP PLK takową jest, a że infrastruktura jest potrzebna do rozwoju to prawdopodobnie każdy wie ;) ).

 • Marcin Tobik – 15.08.2019

  Kolej, wodociągi, gaz chyba jednak w rekach operatora państwowego

 • HRA Hobby - Ratownictwo - Akcja ciekawostki – 15.08.2019

  Kogo obchodzi jakaś tam ukraina?

 • Szczepan Worytko – 15.08.2019

  XD Już widzę jak prywatny przewoźnik będzie blokował szlaki na wschód kraju kiedy Rosjanie zapragną odebrać Ukraińcom kolejne tereny

 • Michał Sitarek – 15.08.2019

  Najlepszy! Dofinansowywać tylko nierentowne połączenia a reszta niech hula z dbałością o klientów!

 • Tomasz Wojtasik – 15.08.2019

  To będzie tak samo jak w Polsce, biurokracja i okradanie oraz całkowity burdel dla podróżnego. Gdyby w Polsce zlikwidować kolejowe spółki to znalazły by się pieniądze na reaktywację większości zlikwidowanych linii kolejowych w Polsce.

 • Adam Pająk – 15.08.2019

  Mniej więcej taki, jak z autostradą Kulczyka

 • Marek Kurleto – 16.08.2019

  najlepiej.może wtedy coś z nich będzie.

 • Marcin Robert Maź – 18.08.2019

  Już ich sprzedaje? Szybko. Kupującym jest Rosja? Nie jest? To kogoś podstawią.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.