TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie zamykają sezon kursów do Zakopanego
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.08.2017 15:45:59 3 komentarze
Koleje Śląskie zamykają sezon kursów do Zakopanego (foto: KŚ)

15 sierpnia po raz ostatni w tym sezonie letnim na szlak wyruszył pociąg specjalny "Giewont". To propozycja Kolei Śląskich.

15 sierpnia po raz ostatni w tym sezonie letnim na szlak wyruszył pociąg specjalny "Giewont". To propozycja Kolei Śląskich.

Do stolicy polskich Tatr przewoźnik wyjeżdżał podczas trzech długich weekendów. Najpierw w ramach majówki, następnie 15 i 18 czerwca, a ostatnio – z okazji weekendu sierpniowego. Podczas przejazdów nie zabrakło poczęstunków, drobnych upominków dla dzieci, a nawet… atrakcji muzycznych.

Za każdym razem rozkład jazdy pociągów był tak ułożony, by można było się wybrać do Zakopanego zarówno na kilka dni, jak i na kilkugodzinny wypad. Mocną stroną połączenia kolejowego był stosunkowo krótki czas przejazdu. Podróż samochodem w długie weekendy nie należy bowiem do najszybszych z racji korków. Atutem była też cena – przy wcześniejszej rezerwacji bilet do Zakopanego kosztował 30 zł, a w dniu odjazdu 20 zł. Podróż pociągiem to wreszcie również okazja do tego, by poznać innych miłośników kolei i górskich wędrówek. Wszystko razem sprawiło, że łącznie z naszej oferty skorzystało ok. 1150 osób.

Powyższy wynik jest zadawalający, dlatego będziemy rozważać kontynuowanie przejazdów do Zakopanego. Niewykluczone, że w kolejnym roku akcja mogłaby zostać rozszerzona – np. tak, aby możliwe były weekendowe wypady w Tatry przez cały sezon zimowy i letni – podsumowują Koleje Śląskie.

Jadący 15 sierpnia z Zakopanego do Katowic mieli okazję posłuchać występu muzycznego na pokładzie pociągu. Koncert w tak wyjątkowych okolicznościach zagrał zespół Sonbird. Jak na finał przystało!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zakopane
  • www – 16.08.2017

    A w IC śpią... I niech śpią tylko, żeby nie wyciągali rąk po dotacje na pociągi, które rzadko jeżdżą, a bezczelny pasażer nie chce się do tego dostosować i jeździ busem albo autkiem.

  • en57 – 16.08.2017

    Do Zakopca powinno być tyle pociągów, żeby Arony i inne Szwagropole zbanrkrutowały. Krupa i Rębibus - do roboty!!!

  • kolejFAN – 17.08.2017

    kible ... duma polskich kolei

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.