TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie zamykają sezon kursów do Zakopanego
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.08.2017 15:45:59 3 komentarze
Koleje Śląskie zamykają sezon kursów do Zakopanego (foto: KŚ)

15 sierpnia po raz ostatni w tym sezonie letnim na szlak wyruszył pociąg specjalny "Giewont". To propozycja Kolei Śląskich.

15 sierpnia po raz ostatni w tym sezonie letnim na szlak wyruszył pociąg specjalny "Giewont". To propozycja Kolei Śląskich.

Do stolicy polskich Tatr przewoźnik wyjeżdżał podczas trzech długich weekendów. Najpierw w ramach majówki, następnie 15 i 18 czerwca, a ostatnio – z okazji weekendu sierpniowego. Podczas przejazdów nie zabrakło poczęstunków, drobnych upominków dla dzieci, a nawet… atrakcji muzycznych.

Za każdym razem rozkład jazdy pociągów był tak ułożony, by można było się wybrać do Zakopanego zarówno na kilka dni, jak i na kilkugodzinny wypad. Mocną stroną połączenia kolejowego był stosunkowo krótki czas przejazdu. Podróż samochodem w długie weekendy nie należy bowiem do najszybszych z racji korków. Atutem była też cena – przy wcześniejszej rezerwacji bilet do Zakopanego kosztował 30 zł, a w dniu odjazdu 20 zł. Podróż pociągiem to wreszcie również okazja do tego, by poznać innych miłośników kolei i górskich wędrówek. Wszystko razem sprawiło, że łącznie z naszej oferty skorzystało ok. 1150 osób.

Powyższy wynik jest zadawalający, dlatego będziemy rozważać kontynuowanie przejazdów do Zakopanego. Niewykluczone, że w kolejnym roku akcja mogłaby zostać rozszerzona – np. tak, aby możliwe były weekendowe wypady w Tatry przez cały sezon zimowy i letni – podsumowują Koleje Śląskie.

Jadący 15 sierpnia z Zakopanego do Katowic mieli okazję posłuchać występu muzycznego na pokładzie pociągu. Koncert w tak wyjątkowych okolicznościach zagrał zespół Sonbird. Jak na finał przystało!Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zakopane
  • www – 16.08.2017

    A w IC śpią... I niech śpią tylko, żeby nie wyciągali rąk po dotacje na pociągi, które rzadko jeżdżą, a bezczelny pasażer nie chce się do tego dostosować i jeździ busem albo autkiem.

  • en57 – 16.08.2017

    Do Zakopca powinno być tyle pociągów, żeby Arony i inne Szwagropole zbanrkrutowały. Krupa i Rębibus - do roboty!!!

  • kolejFAN – 17.08.2017

    kible ... duma polskich kolei

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!