TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie włączają się w Noc Muzeów
- Opublikowano: 14.05.2019 11:30:46
Koleje Śląskie włączają się w Noc Muzeów

Dla wielbicieli wieczornego zwiedzania najbliższy weekend jest szczególnie istotny, gdyż właśnie 18 maja (sobota) odbędzie się Noc Muzeów.

Dla wielbicieli wieczornego zwiedzania najbliższy weekend jest szczególnie istotny, gdyż właśnie 18 maja (sobota) odbędzie się Noc Muzeów.

A warto przypomnieć, że w 2019 roku spółka obchodzi Rok Kultury, więc szczególnie zależy nam na wspieraniu różnego rodzaju inicjatyw kulturalnych i promowaniu naszego regionu. Z tej okazji przygotowaliśmy dodatkowe nocne połączenia, aby zwiększyć możliwości powrotu uczestnikom Nocy Muzeów i zachęcić do odwiedzania obiektów muzealnych w tę wyjątkową noc.

Pociągi będą kursowały z Łaz, Tychów oraz Gliwic w kierunku Katowic. Tak samo jak w ubiegłym roku, nasze dodatkowe pociągi zatrzymają się na 30 stacjach. Tym razem pociągi z Gliwic, Łaz oraz Tychów będą kierowały się w stronę stolicy województwa, dodatkowo zorganizowane zostały połączenia powrotne z Katowic.

W specjalnych pociągach na Noc Muzeów będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w pociągach rozkładowych. Honorowane będą też wszystkie bilety okresowe. Zakup biletów na dworcu w Katowicach będzie możliwy zarówno w biletomatach, jak i w kasie – nasza kasa w głównej hali dworca działa bowiem całą dobę.

Przy okazji zachęcamy również do korzystania z innych atrakcji przygotowanych przez z okazji Roku Kultury. Do końca września z biletem Kolei Śląskich można np. korzystać z oferty wybranych galerii i muzeów w niższych cenach. Więcej szczegółów na temat tej akcji można znaleźć na stronie Kolei Śląskich w zakładce Turystyka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie