TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie starają się o lepszą dostępność stacji na linii S8
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.04.2017 10:17:58

Aby ułatwić dostęp do kolei wystąpiliśmy z pomysłem, by przystanek Bytom Północny znajdował się bliżej dużych osiedli i przystanków autobusowych ? poinformowały Koleje Śląskie.

Aby ułatwić dostęp do kolei wystąpiliśmy z pomysłem, by przystanek Bytom Północny znajdował się bliżej dużych osiedli i przystanków autobusowych ? poinformowały Koleje Śląskie.

Przewoźnik wnioskował także o poprawę dojścia do stacji Radzionków Rojca. 13 kwietnia odbyło się spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami PKP PLK i władz miast.

Obecna lokalizacja przystanku Bytom Północny to pozostałość po dawnej topografii miasta. Niegdyś był on atrakcyjny ze względu na pobliską kopalnię. Dzisiaj jednak korzysta z niego niewiele osób. Stacja jest oddalona od terenów mieszkalnych, nie zachęca również stan dróg prowadzących do peronów.

Dlatego podczas spotkania Koleje Śląskie zaproponowały trzy nowe lokalizacje dla przystanku Bytom Północny. Drogi dojścia pod "nowy adres" oraz liczbę mieszkań, z których można dojść do lokalizacji w określonym czasie, osobiście sprawdzali nasi pracownicy. Z największą aprobatą ze strony zarządcy infrastruktury spotkał się pomysł przesunięcia stacji w pobliże ul. Strzelców Bytomskich. Dzięki temu przystanek znalazłby się bliżej dużych osiedli. Podróżni mieliby też większe możliwości przesiadki na autobus czy tramwaj. Dodatkowym plusem zmian może być także bliskość centrum handlowego M1. Jednocześnie nowa lokalizacja pozwoliłaby zachować dobrą komunikację z tworzoną na terenie pokopalnianym pobliską strefą ekonomiczną.

Drugą kwestią poruszoną w ramach spotkania było zapewnienie lepszej dostępności przystanku Radzionków Rojca. Koleje Śląskie zasugerowały przybyłym gościom m.in. przesunięcie przystanku lub wytyczenie nowych dróg dojścia na perony. Wszystko oczywiście po to, by skrócić i ułatwić mieszkańcom dotarcie do pociągu.

Ostateczna decyzja co do wdrożenia w życie zaproponowanych zmian należy do PKP Polskich Linii oraz władz miast. Na tej zmianie wszyscy mogą zyskać. Koleje Śląskie mają szansę zdobyć nowych pasażerów, a miasta zyskają lepszą komunikację. Dzięki temu może też zmniejszyć się ruch samochodowy na ulicach Bytomia i Radzionkowa, a podnieść jakość życia. Za sprawą łatwiejszych przesiadek na komunikację miejską byłby to również dobry krok w kierunku integracji transportu publicznego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Bytom
stacja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.