TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie przywróciły do ruchu SA138
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.07.2018 14:45:21 1 komentarz
Koleje Śląskie przywróciły do ruchu SA138 (foto: KŚ)

Koleje Śląskie ponownie korzystają z jedynego w swej flocie pociągu spalinowego SA138. Jak poinformował nas Czytelnik jednostka wykonywała dziś kursu na trasie do Cieszyna.

Koleje Śląskie ponownie korzystają z jedynego w swej flocie pociągu spalinowego SA138. Jak poinformował nas Czytelnik jednostka wykonywała dziś kursu na trasie do Cieszyna.

Jak wspominamy SA138-005 to rodzynek. Koleje Śląskie nie za bardzo potrzebują jednostek spalinowych, stąd też dłuższa, bo kilkumiesięczna przerwa w eksploatacji tego pociągu. Swego czasu rozważana była nawet wymiana taborowa z Kolejami Dolnośląskimi. Na śląskie tory miał trafić elektryczny zespół trakcyjny EN57, a na dolnośląskie właśnie spalinowy zespół trakcyjny SA138. Ostatecznie do wymiany nie doszło. Niemniej jednak Kolejom Śląskim bardziej przydatne są elektryczne zespoły trakcyjne, większość linii w regionie jest zelektryfikowana.

SA138-005 to jednostka wyprodukowana przez Newag. Podobne pociągi są z powodzeniem eksploatowane m.in. na Pomorzu. Jest stosunkowo młoda, bo liczy sobie zaledwie 6 lat. Na Śląsku jednak nie ma dobrej passy i zdarzają jej się awarie. Być może nie służy śląski klimat i pora jednak na zmianę otoczenia?Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SA138
Koleje Śląskie
  • Hęćka Hubert – 07.07.2018

    🤔

  • Andrzej Brzeźny – 07.07.2018

    Hmmm...

  • DarekP – 07.07.2018

    Czy to możliwe, żeby ta jednostka posłużyła do obsługi trasy Rzeszów-Hrubieszów w ramach Intercity? Bo pomorskie SA138 mają raczej co robić.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.