TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie poważnie myślą o połączeniu do Krakowa
InfoRail.pl - Opublikowano: 22.01.2020 11:45:51
Koleje Śląskie poważnie myślą o połączeniu do Krakowa

W ostatni weekend Koleje Śląskie pojechały z Katowic do Krakowa. Co prawda był to przejazd promocyjny, ale przewoźnik nie wyklucza uruchomienia połączeń na stałe.

W ostatni weekend Koleje Śląskie pojechały z Katowic do Krakowa. Co prawda był to przejazd promocyjny, ale przewoźnik nie wyklucza uruchomienia połączeń na stałe.

Po uruchomieniu kursów do Kluczborka w województwie opolskim, byłoby to dalsze rozszerzenie działalności samorządowego przewoźnika. Tym razem o województwo małopolskie. Pociągi Kolei Śląskich mogłyby ruszyć po zakończeniu remontu linii E30. Chodzi bowiem o atrakcyjny czas przejazdu między stolicami obydwu województw.

Uruchomienie pociągów Kolei Śląskich do Krakowa może więc nastąpić w 2021 roku. PKP PLK bowiem zapowiedziały zakończenie prac na wskazanej trasie jeszcze w tym roku.

Prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki podkreślił, że pociągi Kolei Śląskich nie zastąpią kursów Przewozów Regionalnych, a uzupełnią ofertę. Co jednak istotne do Katowi – z Krakowa – mogą chcieć jeździć także Koleje Małopolskie. Byłaby to ciekawa oferta dla pasażerów, którzy mieliby do wyboru usługi trzech przewoźników. Integracja biletowa mocno wskazana.

Prezes Drzewiecki zaznaczył, że po zakończeniu remontu trasy Katowice – Kraków zainteresowanie ze strony podróżnych może być takie, że miejsca starczy dla wszystkich przewoźników. Jak zapowiedział Koleje Śląskich chciałyby uruchomić "kilka" pociągów.     Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Katowice
Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.