TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie pojadą do Zakopanego!
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.03.2017 09:41:55 7 komentarzy
Koleje Śląskie pojadą do Zakopanego (foto: Paweł Muszyn)

Koleje Śląskie zachęcają, aby w majówkę wybrać się do? Zakopanego. Liczba miejsc w pociągu jest ograniczona, więc ten, kto jest zainteresowany wyjazdem, nie powinien zwlekać z zakupem biletu. Sprzedaż rusza 1 kwietnia.

Koleje Śląskie zachęcają, aby w majówkę wybrać się do? Zakopanego. Liczba miejsc w pociągu jest ograniczona, więc ten, kto jest zainteresowany wyjazdem, nie powinien zwlekać z zakupem biletu. Sprzedaż rusza 1 kwietnia.

Przejazd do Zakopanego jest trzecim w historii spółki okazjonalnym połączeniem, dzięki któremu można dojechać poza województwo śląskie do bardzo atrakcyjnej turystycznie miejscowości. W lipcu i sierpniu 2012 roku Koleje Śląskie zorganizowały dwa specjalne połączenia "Amber" do Kołobrzegu.

Połączenia sprzed 5 lat cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dużą część pasażerów stanowiły wówczas dzieci chore na cukrzycę. To dla nich głównie organizowane były te przejazdy ? wspomina rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. Tym razem naszą ofertę kierujemy do wszystkich. Dzięki temu w puli jest ponad 200 biletów ? dodaje Wawrzaszek.

Sprzedaż biletów na okazjonalne połączenie do Zakopanego rozpocznie się 1 kwietnia o godzinie 0:00. Udostępnionych zostanie 210 biletów zapewniających miejsca siedzące w cenie po 30 zł. Bilety można zamówić wypełniając formularz na specjalnie stworzonej platformie: http://giewont.kolejeslaskie.com/. Jeżeli na kilka dni przed wyjazdem specjalnego pociągu dostępne jeszcze będą miejsca siedzące, to wówczas możliwy będzie także zakup biletu w kasie w Katowicach i Bielsku-Białej. Tylko nieliczni mogą natomiast liczyć na to, że bilet w cenie 20 zł nabędą w dniu wyjazdu u drużyny konduktorskiej w pociągu ? wówczas sprzedawane będą bowiem bilety w bardzo ograniczonej liczbie oraz niegwarantujące miejsc siedzących ? Koleje Śląskie chcą w ten sposób zapewnić możliwie wysoki poziom komfortu podróży.

Przedstawiciele spółki zdają sobie sprawę, że możliwości dojazdu z Katowic do Zakopanego jest wiele ? są to np. autobus, samochód osobowy, pociąg innego przewoźnika. Mimo to Koleje Śląskie nie obawiają się braku zainteresowanych, wskazując, że ich propozycja jest wyjątkowa. Po pierwsze zaproponowana przez nas cena jest bardzo atrakcyjna względem innych przewoźników i środków transportu. Korzystnie wypadamy także jeśli chodzi o czas przejazdu. Zakopianka przecież bardzo często korkuje się w dniach, które sprzyjają organizacji wyjazdów. Po trzecie podróż pociągiem trasą na co dzień przez nas nieobsługiwaną będzie nie lada gratką dla miłośników kolei, a na uczestników tej wyprawy czeka dodatkowo mała niespodzianka ? zdradza Wawrzaszek.

Specjalnym pociągiem "Giewont" dojedziemy nie tylko do stolicy Tatr, lecz także do wielu innych atrakcyjnych turystycznie miejsc, skąd można wyruszyć m.in. na górskie szlaki, np. w Gorczański Park Narodowy z Pyzówki lub Nowego Targu, z Osielca w Pasmo Policy, czy z Huciska w Pasmo Jałowca. Giewont zatrzyma się również w Chabówce słynącej ze swojego skansenu parowozów (2 km od uzdrowiska Rabka).

Pociąg do Zakopanego odjedzie z Katowic 29 IV o godzinie 7:18. Zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godzinie 11:49, a o 14:58 wyruszy w drogę powrotną. Kolejne kursy zaplanowane zostały na 3 V ? wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9:20, do Zakopanego przyjedzie o 13:58, a trasę powrotną rozpocznie o 17:23. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie sobie 5-dniowego lub co najmniej 3-godzinnego pobytu w Tatrach.

Szczegółowe informacje dotyczące połączenia (rozkład jazdy, opis oferty specjalnej) można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich, m.in. w zakładce Turystyka.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zakopane
 • kris kross – 31.03.2017

  przeciez pociagi sa dla wszystkich. To nie jest jakas zamknieta grupa jadaca autokarem.To co? Jak ktos bedzie chcial pojechac pociagiem, bo taka pora mu pasuje, to zostanie na peronie, bo specjalny pociag jest wypchany po brzegi? Co oni tam puszcz? Szynobus? To jakes dziwna PRowa zagrywka i zabawa w kolelke H0 PIKO zamiast parwdziwa kolej.Co za czasy ... Ma-Sa-Ka-Ra

 • andrzejh69 – 31.03.2017

  Przecież w IC są pociągami z miejscówkami i jak braknie miejscówek to nie każdy może nim jechać. Tak też jest w tym przypadku :)

 • Tusław – 31.03.2017

  Bardzo cieszy to, wreszcie będzie połączenie Katowice - Zakopane.Powinno być one jednak nie tylko na majówkę, a CO TYDZIEŃ przez cały rok.

 • Kolejarz – 31.03.2017

  Koleje Śląskie powinny mieć stałe weekendowe połączenia z Zakopanem.

 • studenciak – 31.03.2017

  w (C) przez caly rok kursowal latami ORNAK, z roszerzeniem terminu kursowania na codzienny w czasie ferii zimowych ii wakacji.

 • kolejFAN – 03.04.2017

  cuda, cuda ogłaszają. Ten pociąg powinien jechać jako codzienny os przyspieszony Katowice-Zakopane od 30.IV-30.09 !! a nie robić z tego jakieś fajerwerki dla wybranych.

 • dddbb – 03.04.2017

  Bilety można też kupić (przynajmniej w tym momencie) w internetowym systemie sprzedaży Kolei Śląskich. Katowice - Zakopane w cenie 26 zł, taniej na krótszych odcinkach.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!