TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie podsumowują sylwestrowe połączenia. Elf 2 w Zakopanem
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.01.2018 11:09:20 2 komentarze
Koleje Śląskie podsumowują sylwestrowe połączenia (foto: KŚ)

Około 2150 osób skorzystało z dodatkowych połączeń sylwestrowych Kolei Śląskich. W każdym z pociągów odjeżdżających z Katowic po północy 1 stycznia wszystkie miejsca siedzące były zajęte.

Około 2150 osób skorzystało z dodatkowych połączeń sylwestrowych Kolei Śląskich. W każdym z pociągów odjeżdżających z Katowic po północy 1 stycznia wszystkie miejsca siedzące były zajęte.

Najwięcej pasażerów odnotowano w pociągu, który odjeżdżał z Katowic w kierunku Zawiercia – na pokładzie było ponad 700 podróżnych. Niewiele mniej, bo kolejno prawie 650 i ponad 550 osób skorzystało z pociągów odjeżdżających ze stolicy województwa do Tychów i Gliwic. Warto odnotować, że po raz pierwszy w noc sylwestrową Koleje Śląskie uruchomiły połączenie z Katowic do Rybnika. W tym kierunku podróżnych również nie zabrakło, choć było ich znacznie mniej – odnotowano ok. 200 osób.

Osiem dodatkowych połączeń sylwestrowych umożliwiło bezpieczne powroty do domów po nocnych szaleństwach mieszkańcom 19 miejscowości, zatrzymując się na ponad 40 stacjach. Kursy były obsługiwane nowoczesnymi pojazdami – długim Impulsem (35WE), dwoma Flirtami (EN75), dwoma krótkimi Elfami (EN76) oraz krótkim Impulsem (36WEa).

Uruchomienie pociągów specjalnych z myślą o uczestnikach sylwestrowych zabaw było już trzecią tego typu inicjatywą w historii przewoźnika. Firma szacuje, że w ciągu tych trzech lat z sylwestrowych zabaw odwiozła specjalnymi pociągami łącznie ponad 5700 osób.

Elf 2 w Zakopanem

Dzięki zaplanowanym w rozkładzie jazdy połączeniom Koleje Śląskie umożliwiły również wybranie się pociągiem na Sylwestra do Zakopanego. Kurs wyjeżdżający z Katowic do stolicy polskich Tatr 30 grudnia również cieszył się dużym zainteresowaniem – taką formę podróżowania wybrało ponad 300 osób. Nie zabrakło przy tym osób, które wybierały się do Rabki Zdroju, Poronina czy Białego Dunajca. W drodze powrotnej natomiast, dzięki temu, że połączenie było obsługiwane przez zestawienie dwóch nowoczesnych jednostek typu Elf2, ok. 200 podróżnych mogło wrócić do domów w komfortowych warunkach – każdemu zapewniliśmy miejsce siedzące.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zakopane
Elf 2
  • Korekta – 04.01.2018

    Firma szacuje, że w ciągu tych trzech lat z sylwestrowych zabaw odwiosła specjalnymi pociągami łącznie ponad 5700 osób.Chyba odwiozła

  • Ju – 04.01.2018

    A może mieli wiosła i pasażerowie wiosłowali

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!