TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie podsumowują sylwestrowe połączenia. Elf 2 w Zakopanem
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.01.2018 11:09:20 2 komentarze
Koleje Śląskie podsumowują sylwestrowe połączenia (foto: KŚ)

Około 2150 osób skorzystało z dodatkowych połączeń sylwestrowych Kolei Śląskich. W każdym z pociągów odjeżdżających z Katowic po północy 1 stycznia wszystkie miejsca siedzące były zajęte.

Około 2150 osób skorzystało z dodatkowych połączeń sylwestrowych Kolei Śląskich. W każdym z pociągów odjeżdżających z Katowic po północy 1 stycznia wszystkie miejsca siedzące były zajęte.

Najwięcej pasażerów odnotowano w pociągu, który odjeżdżał z Katowic w kierunku Zawiercia – na pokładzie było ponad 700 podróżnych. Niewiele mniej, bo kolejno prawie 650 i ponad 550 osób skorzystało z pociągów odjeżdżających ze stolicy województwa do Tychów i Gliwic. Warto odnotować, że po raz pierwszy w noc sylwestrową Koleje Śląskie uruchomiły połączenie z Katowic do Rybnika. W tym kierunku podróżnych również nie zabrakło, choć było ich znacznie mniej – odnotowano ok. 200 osób.

Osiem dodatkowych połączeń sylwestrowych umożliwiło bezpieczne powroty do domów po nocnych szaleństwach mieszkańcom 19 miejscowości, zatrzymując się na ponad 40 stacjach. Kursy były obsługiwane nowoczesnymi pojazdami – długim Impulsem (35WE), dwoma Flirtami (EN75), dwoma krótkimi Elfami (EN76) oraz krótkim Impulsem (36WEa).

Uruchomienie pociągów specjalnych z myślą o uczestnikach sylwestrowych zabaw było już trzecią tego typu inicjatywą w historii przewoźnika. Firma szacuje, że w ciągu tych trzech lat z sylwestrowych zabaw odwiozła specjalnymi pociągami łącznie ponad 5700 osób.

Elf 2 w Zakopanem

Dzięki zaplanowanym w rozkładzie jazdy połączeniom Koleje Śląskie umożliwiły również wybranie się pociągiem na Sylwestra do Zakopanego. Kurs wyjeżdżający z Katowic do stolicy polskich Tatr 30 grudnia również cieszył się dużym zainteresowaniem – taką formę podróżowania wybrało ponad 300 osób. Nie zabrakło przy tym osób, które wybierały się do Rabki Zdroju, Poronina czy Białego Dunajca. W drodze powrotnej natomiast, dzięki temu, że połączenie było obsługiwane przez zestawienie dwóch nowoczesnych jednostek typu Elf2, ok. 200 podróżnych mogło wrócić do domów w komfortowych warunkach – każdemu zapewniliśmy miejsce siedzące.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zakopane
Elf 2
  • Korekta – 04.01.2018

    Firma szacuje, że w ciągu tych trzech lat z sylwestrowych zabaw odwiosła specjalnymi pociągami łącznie ponad 5700 osób.Chyba odwiozła

  • Ju – 04.01.2018

    A może mieli wiosła i pasażerowie wiosłowali

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.