TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie podsumowują antysmogowe dni
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.02.2017 10:57:53 1 komentarz
Śląska komunikacja w ranku "Się żyje"

Prawie 12 500 kierowców i ich współpasażerów skorzystało do tej pory z propozycji bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich w czasie alarmu smogowego.

Prawie 12 500 kierowców i ich współpasażerów skorzystało do tej pory z propozycji bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Śląskich w czasie alarmu smogowego.

Cieszę się, że decyzja o bezpłatnych przejazdach komunikacją publiczną spotkała się z pozytywnym odzewem. Świadczą o tym liczby. Dobrze, że naszym wzorem poszedł KZK GOP, który zorganizował podobną akcję. W przypadku takich działań chodzi przede wszystkim o promowanie komunikacji publicznej, która powinna być podstawową w poruszaniu się po aglomeracji. Jako województwo przeznaczamy spore środki na działania podnoszące efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej, a więc na centra przesiadkowe, czy zakup ekologicznego taboru ? mówił Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Dotychczas z możliwości bezpłatnej podróży naszymi pociągami kierowcy i ich współpasażerowie mogli skorzystać 30 stycznia oraz 2, 3, 15 i 16 lutego. W ciągu tych pięciu dni na pozostawienie auta i transport kolejowy zdecydowało się w sumie 12 460 osób. Liniami, które cieszą się największą popularnością wciąż pozostają Częstochowa ? Gliwice, Katowice ? Zwardoń oraz Sosnowiec ? Tychy Lodowisko.

Statystyki te mogą się jeszcze zmienić. Jako przewoźnik jesteśmy bowiem przygotowani, aby w przypadku powtórnego pogorszenia się jakości powietrza ponownie umożliwić kierowcom i ich współpasażerom bezpłatne podróżowanie. O takiej możliwości będziemy informować w osobnych komunikatach na naszej stronie internetowej ? piszą Koleje Śląskie na swojej stronie internetowej.

Dziękujemy wszystkim podróżnym, którzy dotychczas zdecydowali się zamienić samochód na pociąg, przyczyniając się tym samym do walki ze smogiem w naszym regionie ? dodaje przewoźnik.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
  • Tomek – 17.02.2017

    Ciekawe jak to mierzyli. Jechałem dwa razy a podczas kontroli biletów konduktor nigdzie tego nie odnotował oraz nie używał terminala przenośnego czy coś. Raz to nawet na dowód rejestracyjny nie patrzył a tylko zobaczył że mam.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!