TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie podejmują współpracę z drugim czeskim przewoźnikiem
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.01.2018 09:01:03 1 komentarz
Koleje Śląskie podejmują współpracę z drugim czeskim przewoźnikiem

Koleje Śląskie, to kolejny, po ŁKA, przewoźnik, który podejmuje współpracę z LEO Express.

Koleje Śląskie, to kolejny, po ŁKA, przewoźnik, który podejmuje współpracę z LEO Express.

Od 31 stycznia 2018 r. w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich otwarta zostanie sprzedaż biletów czeskiej firmy transportowej – LEO Express. To już kolejny przewoźnik zza naszej południowej granicy, z którym Koleje Śląskie nawiązały współpracę.

Katowice są strategicznym punktem w siatce połączeń LEO Express. Ze stolicy Śląska dojedziemy m.in. do Wiednia, Lwowa, Pragi, Łodzi, Warszawy czy Trójmiasta. Na pokładzie swoich autokarów i pociągów LEO Express oferuje różne klasy podróży – Economy, Business oraz Premium (dostępna w pociągach), po to, aby każdy klient mógł odbywać podróż w najlepszych dla siebie warunkach. Pojazdy wyposażone są m.in. w darmowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne oraz wyszkoloną obsługę pokładową.

Nie chcemy traktować innych przewoźników jako konkurencję, lecz raczej jako partnerów, tym bardziej, że dalekobieżny charakter przewozów LEO Express różni się od naszego. A im więcej ciekawych ofert na rynku, tym więcej osób ma szansę przekonać się do transportu publicznego – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich Sp. z o.o. Dla Kolei Śląskich ta współpraca ma przynieść przychody z tytułu prowizji od sprzedaży biletów w naszym Centrum Obsługi Pasażera. Przede wszystkim jednak chcemy pokazywać, że jak dwie strony chcą zrobić razem dla pasażerów coś interesującego, to się da – dodaje.

W Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu będzie można zakupić bilety na wszystkie kursy obsługiwane przez czeskiego przewoźnika – zarówno kolejowe, jak i autobusowe. Możliwa będzie płatność kartą, wybór klasy podróży oraz zakup biletu powrotnego w zaplanowanym przez siebie terminie.

Współpraca z Kolejami Śląskimi dopiero sie rozpoczyna, jednak widzimy w niej duży potencjał na przyszłość. Chcemy razem uatrakcyjniać transport publiczny. Wspólnie zależy nam na tym, żeby korzystanie z niego było łatwe i proste, również pod kątem zakupu biletu. Za niedługo uruchomimy nasze pociągi relacji Kraków – Katowice – Praga, co będzie zdecydowanym impulsem do dalszego pogłębiania współpracy – komentuje Peter Jančovič, członek Zarządu LEO Express Polska Sp. z o.o.

LEO Express to kolejny przewoźnik z Czech, z którym Koleje Śląskie prowadzą współpracę. Od grudnia 2015 roku KŚ współpracują z Kolejami Czeskimi (CD), dzięki czemu realizowane są połączenia transgraniczne do Bohumina i Czeskiego Cieszyna, a na niektórych biletach (jak np. SilesiaWeekend) śląskiego przewoźnika można podróżować po całym kraju morawsko-śląskim.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
LEO Express
bilet
Katowice
  • JacekSzo – 01.02.2018

    Nieładnie. Regionalny przewoźnik kolejowy pomaga w ten sposób w odbieraniu pasażerów krajowemu przewoźnikowi kolejowemu. Przecież do Łodzi, Warszawy, Trójmiasta jeżdżą pociągi PKP. A tak, to ktoś na dworcu kolejowym może nie kupić biletu kolejowego do Warszawy, a autobusowy. A bilety autobusowe powinno się móc zakupywać przede wszystkim na dworcu autobusowym, który w Katowicach jest wraz z kasami.. No ale dla Kolei Śląskich widocznie ważniejsza jest kasa niż solidarność kolejarska. Smutne to.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !