TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie odwołały pociągi Katowice – Tychy
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.08.2020 10:15:16
Koleje Śląskie odwołały pociągi Katowice – Tychy

Koleje Śląskie podały, że odwołane zostały wszystkie pociągi Kolei Śląskich na linii Katowice – Tychy – Katowice. Wprowadzona została Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Koleje Śląskie podały, że odwołane zostały wszystkie pociągi Kolei Śląskich na linii Katowice – Tychy – Katowice. Wprowadzona została Zastępcza Komunikacja Autobusowa.

Utrudnienia dotyczą pociągów:

10:38 Katowice – 11:06 Tychy Lodowisko

10:18 Tychy Lodowisko – 10:46 Sosnowiec

10:49 Tychy Lodowisko – 11:16 Katowice

11:18 Tychy Lodowisko – 11:45 Katowice

Sosnowiec Główny 11:45 – Tychy Lodowisko 12:25

Katowice 12:19 – Tychy Lodowisko 12:47

Katowice 12:45 – Tychy Lodowisko 13:15

Katowice 13:20 – Tychy Lodowisko 13:48

Tychy Lodowisko 13:10 – Katowice 13:37

Lista połączeń może się zmienić.

Pociągi jadące z kierunków:  Zwardoń, Cieszyn, Bielsko kierowane będą prawdopodobnie trasą okrężną przez Katowice Murcki.

Szlak kolejowy między Katowicami-Ligotą a Tychami został w poniedziałek rano zablokowany po śmiertelnym potrąceniu osoby postronnej przez pociąg PKP Intercity z Warszawy Wschodniej do czeskiego Bohumina. Kolejarze szacują, że utrudnienia mogą potrwać do południa.

Odcinek między Katowicami a Tychami to część jednego z najpopularniejszych w regionie szlaków kolejowych, łączących Śląsk z Podbeskidziem i Żywiecczyzną. Korzystają z niego również pociągi międzynarodowe jadące m.in. do Czech i Austrii.

Jak poinformowała PAP Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, pociągi Intercity kierowane są objazdami przez Katowice-Kostuchnę oraz Orzesze-Jaśkowice. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami.

Opóźnienia dotknęły także wiele lokalnych pociągów Kolei Śląskich; dotyczy to m.in. relacji Katowice - Tychy-Lodowisko. Część pociągów na zablokowanym odcinku jest zastępowana autobusami.

Do potrącenia doszło w miejscu, gdzie nie ma oznakowanych przejść przez torowisko. Na miejscu trwają czynności służb kolejowych i policji, przy udziale prokuratora - wyjaśniane są okoliczności porannego wypadku.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Katowice
Tychy