TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie o czteroczłonowych Elfach: Jak najszybciej
InfoRail.pl - Opublikowano: 02.11.2017 09:44:12 17 komentarzy
Koleje Śląskie o czteroczłonowych Elfach: Jak najszybciej (foto: PAP)

We wtorek na łamach InfoRail.pl informowaliśmy, że Koleje Śląskie zamiast czteroczłonowych Elfów dostały składy zastępcze. To EN71 Kolei Mazowieckich. Kiedy pojawią się nowe jednostki?

We wtorek na łamach InfoRail.pl informowaliśmy, że Koleje Śląskie zamiast czteroczłonowych Elfów dostały składy zastępcze. To EN71 Kolei Mazowieckich. Kiedy pojawią się nowe jednostki?

Zgodnie z harmonogramem przewidzianym w umowie pierwsze dwa pojazdy czteroczłonowe powinny być dostarczone do 31 października 2017 roku. Tymczasowo zamiast tych pojazdów będą nam dostarczone dwa pojazdy typu EN71KM. Jest to rozwiązanie, na które pozwalają zapisy umowy zawartej z firmą PESA Bydgoszcz. Zgadzamy się na taki krok, ponieważ priorytetem jest dla nas zapewnienie ciągłości obsługi pasażerów taborem o odpowiedniej pojemności – poinformowała nas Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich.

Przewoźnik poinformował, że dostarczanie pojazdów zastępczych to tymczasowe rozwiązanie, na które pozwala umowa zawarta z bydgoską firmą. Przesunięcie terminu dostaw Elfów 2 wynika z prac prowadzonych przez producenta taboru. Liczymy, że opóźnienie będzie jak najmniejsze i tym samym nasi pasażerowie możliwie jak najszybciej będą mogli korzystać z kolejnych nowych pojazdów. Obecnie w barwach Kolei Śląskich regularnie kursują już trzy pojazdy typu Elf 2 – dodaje przewoźnik.

Kiedy zatem przyjadą czteroczłonowe Elfy2? Najszybciej jak będzie to możliwe…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Elf2
Koleje Śląskie
PESA
 • YbG – 02.11.2017

  Solidna robota. Elf2 to najlepszy ezt na swiecie aktualnie

 • Chudy – 02.11.2017

  Takie mistrzostwo, że nawet zdjęcia pasażera Elfa 2 wraz z obiektywnymi wrażeniami z jazdy są bardzo szybko usuwane z forum...

 • Ju – 02.11.2017

  Stadler już wie że partyzanci z Bydgoszczy ich przegonili?

 • NCi – 02.11.2017

  Gdyby nie ta jakże rzetelna odpowiedź i tu cytat: "Przesunięcie terminu dostaw Elfów 2 wynika z prac prowadzonych przez producenta taboru." myślałbym że może to całe "przesunięcie" jest wynikiem fazy księżyca, a może nawet aktywności słońca. Na pytanie: "Kiedy zatem przyjadą czteroczłonowe Elfy2? padła także wyjątkowo precyzyjna informacja. "Najszybciej jak będzie to możliwe…" Ktoś spodziewał się czegoś bardziej oczywistego?

 • gram – 02.11.2017

  Już zepsute elfy !!??

 • krak – 02.11.2017

  Co tu dużo mówić, rzetelność tego producenta z Bydgoszczy jest już legendarna !

 • www – 02.11.2017

  @krak Nie gadaj jak nie wiesz. Jest coś takiego jak przepisy. Pociąg to nie samochód.

 • G.kolejarz – 02.11.2017

  Jak już tyle pasażerowie czekali to trochę jeszcze poczekają. Ale żeby nie były to lata.Dobrze byłoby na wiosnę urządzić imprezę z okazji pożegnania ostatniego kibla.

 • YbG – 02.11.2017

  żeby pożegnać ostatnie kibla to musieliby impulsy zezłomować....hyhyhybuhahahaha

 • Toma – 02.11.2017

  Zap...ją tak, że taczki zapomnieli załadować? A może brak wolnych środków na koncie Pesy spowodował, że KŚ jeszcze sporo poczekają. W końcu zgodzili się na to podpisując taką umowę. Swoją drogą ciekawe jak długą prolongatę im dali? Tak czy siak, PESA płaci za udostępnione w zastępstwie pojazdy. Kolejny głupi ruch firmy i kolejne kłopoty na horyzoncie po podpisaniu ugody z lubuskim. Teraźniejszość niepewna, a o przyszłość niech się martwią ugodowi i spolegliwi kontrahenci.

 • Kaszebe – 02.11.2017

  @krak ma rację a ktoś taki jak @www potrafi tylko jątrzyć i pisać głupoty.Choć też ma racje że przepisy ,że pociąg to nie samochód tylko co to za firma która bierze się za robienie pociągów licząc na łut szczęścia.Już zrobione ezt-y ale bez kabin stoją u nich na placu. Może z przyczyn logistycznych,może finansowych ale zamontowanie,podłączenie potrwa długo więc Hanysy jeszcze poznają uroki EN-71 jak słusznie wieszczy @Toma. Serce krwawi z żalu czytając wpisy takich www czy Ju,a może to tylko jedna i ta sama osoba? Styl podobny; )

 • P wawa – 03.11.2017

  Czy ktoś wie jaka jest faktyczna przyczyna opóźnienia? Wykryto jakieś wady czy może są opóźnienia w dostawach komponentów?

 • Wilhelm – 03.11.2017

  Nie rozumiem postępowania KŚ. Dlaczego godzą się na ciągłe półśrodki? Po co w takim razie były zapisy SIWZ o terminach dostawy? Taka postawa promuje niesolidnych dostawców, a takim jest na pewno PESA, która najpierw niszczy lokalny rynek ceną i nierealnymi terminami, a potem sama umiera. By rynek był normalny lepiej pozwolić takim firmom zbankrutować, a KŚ powinny naliczać kary zamiast jeździć pociągami Kolei Mazowieckich. Nikt w KŚ nie patrzy na to, że traci na tym lokalny pasażer (również w kontekście komfortu podróży) - nie ma na to zgody!!!

 • jajer – 03.11.2017

  @Wilhelm chłopie jak nie masz o czymś pojęcia to nie zabieraj głosu. Wszystko jest zgodnie z umową, takie właśnie są w niej zapisy o składach zastępczych. Sami przedstawiciele KŚ otwarcie mówią, że wszystko jest OK, a z dotychczasowych Elfów2 są zadowoleni. Klient jest zadowolony i to jest kluczowe.

 • mick – 04.11.2017

  @jajer, a gdzie jest napisane, że są zadowoleni z Elfów 2? Jest tylko wzmianka, że użytkują 3 szt...@Wilhelm całkowicie się z Tobą zgadzam.

 • JanuszJG – 05.11.2017

  Jak zwykle pojawiają się komentarze chwalące bydgoskiego producenta, który kolejny raz nie dał rady zdążyć na czas. Jak było z Dartami doskonale wszyscy wiemy...

 • soad – 06.11.2017

  Z Dartami? Nowa konstrukcja w rok: to się nie mogło udać. Ale udało się!!!!!!ELF II - jechałem i jest lepszy niż ELF, lepiej wytłumiony. Kolejarze mówią że oszczędniejszy energetycznie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!