TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie do Zakopanego na stałe?
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.05.2017 09:53:54 4 komentarze
Koleje Śląskie do Zakopanego na stałe? (foto: KŚ)

Ponad 450 osób skorzystało w "majówkę" ze specjalnej oferty połączeń Katowice – Zakopane. Koleje Śląskie przedstawiły pierwsze podsumowanie.

Ponad 450 osób skorzystało w "majówkę" ze specjalnej oferty połączeń Katowice – Zakopane. Koleje Śląskie przedstawiły pierwsze podsumowanie.

Największym zainteresowaniem cieszył się pociąg do Zakopanego, który w trasę wyruszył 29 kwietnia z Katowic. Podczas tego pierwszego historycznego przejazdu podróżnym przewoźnik zapewnił poczęstunek, a w pociągu obecny był m.in. Prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges. Dużo pasażerów zdecydowało się również na podróż pociągiem powrotnym do Katowic 3 maja. Łącznie z tych dwóch połączeń skorzystało prawie 350 osób.

Przewoźnik informuje, że obecnie trwają prace związane z podsumowaniem projektu i oceną dotychczasowych działań. Będziemy rozważać m.in. uruchomienie kolejnych pilotażowych połączeń do Zakopanego w długi weekend czerwca i sierpnia. Ponadto analizie poddana zostanie możliwość wydłużenia postoju pociągu w stolicy polskich Tatr. Dzięki temu turyści wyjeżdżający tylko na jeden dzień mieliby więcej czasu w Zakopanem – podają Koleje Śląskie. Jest zatem szansa, że "Giewont" na stałe wpisze się do rozkładu jazdy pociągów.

Przypomnijmy, że Koleje Śląskie nie były jedynym przewoźnikiem samorządowym, który zdecydował się na uruchomienie pociągów do Zakopanego na majówkę. Do stolicy polskich Tatr mogliśmy dojechać także z Krakowa Impulsem Kolei Małopolskich.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Zakopane
 • ND – 05.05.2017

  Jak obserwuje te kocie ruchy w sprawie lokalnych polaczen kolejowych w PL to sie zastanawiam kto tu zamiast do szkoly chodzil na piwo? (Pytanie retoryczne) Czy ci wszyscy specjalisci po szkolach gotowania na parze i gazie (marketing i zarzadzanie) nie sa w stanie "odgapic" rozwiazan od ÖBB i DB??? Czy to tak trudno zrozumiec ze jak jest pociag w odpowiednich godzinach i jest skomunikowanie (oraz odpowienia cena = korzystna cena), to pasazerowie beda walic drzwiami i oknami??? Ktos tu odkrywa "Ameryke" po wielu latach.

 • wdr – 05.05.2017

  KŚ mają też spalinowego szynobusa. Kurs Katowice -Nysa-Kłodzko-Kudowa tez czeka na swój debiut

 • kolejFAN – 05.05.2017

  oni dobrze wiedzą jakie rozwiązania są na OeBB i DB ale po prostu żydzą pieniędzy i udają że nie ma potrzeby finansowania normalnego rozkładu jazdy, z co najmniej 7 parami dziennie.

 • grzegorz – 18.08.2017

  12-08-2017Fajnie tylko na tak długiej trasie mogli dać coś wygodniejszego a tak ok

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!