TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Śląskie będą kontynuować zakupy. Nowy przetarg w przygotowaniu
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.07.2020 10:45:13
Koleje Śląskie będą kontynuować zakupy. Nowy przetarg w przygotowaniu (foto: UMWŚ)

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podał, że władze województwa i jego przewoźnik zastanawiają się nad ogłoszeniem kolejnego przetargu taborowego.

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podał, że władze województwa i jego przewoźnik zastanawiają się nad ogłoszeniem kolejnego przetargu taborowego.

Prowadzone są prace nad specyfikacją; będziemy poszukiwali źródeł finansowania w Funduszu Odbudowy, w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - zasygnalizował, deklarując wolę dalszego rozwijania Kolei Śląskich.

Przewoźnik ten na zlecenie władz woj. śląskiego obsługuje większość komunikacji kolejowej w regionie.

W czerwcu 2020 roku dostarczony został ostatni skład z zamówienia obejmującego (wraz z opcją) 21 pociągów z bydgoskiej Pesy. To Elfy2. Ostatni z nich wkrótce wyruszy na trasę.

Nowe Elfy dla Kolei Śląskich to inwestycja w rozwój regionu i troska o środowisko. Podróżowanie koleją jest alternatywą dla samochodów, dzięki temu możemy oddychać czystszym powietrzem. Każdy nowy skład to nowe możliwości i nowe kierunki, które śląski przewoźnik może obsługiwać – mówiła Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Wracamy do normalności. Chcemy się rozwijać, myślimy już o nowej siatce połączeń. Pociąg (Elf2 – red.) może rozpędzić się do 160 km/h, warto przypomnieć, że w Kolejach Śląskich nowe składy stanowią 75 proc. całego taboru. W związku z utrudnieniami drogowymi w kierunku Tychów zwiększamy dostępność miejsc w naszych pociągach dla podróżujących w tamte rejony – mówił prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
tabor
Elf2