TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje samorządowe bliżej PKP SA. Koleje Wielkopolskie w Pakiecie Podróżnika
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.05.2018 09:01:20
Koleje samorządowe łamią się. Koleje Wielkopolskie w Pakiecie Podróżnika

Koleje Wielkopolskie, jako drugi samorządowy przewoźnik, przystępują do Pakietu Podróżnika. Jak podaje tamtejszy Urząd Marszałkowski jego wdrożenie było pierwszym etapem tworzenia wspólnego biletu kolejowego.

Koleje Wielkopolskie, jako drugi samorządowy przewoźnik, przystępują do Pakietu Podróżnika. Jak podaje tamtejszy Urząd Marszałkowski jego wdrożenie było pierwszym etapem tworzenia wspólnego biletu kolejowego.

Już od 1 czerwca 2018 roku z Pakietu Podróżnika będą mogli korzystać także pasażerowie Kolei Wielkopolskich, dzięki czemu będzie on dostępny dla podróżnych wszystkich przewoźników kolejowych działających w Wielkopolsce. Jak podkreśla Marszałek Marek Woźniak "Konkurencyjność usług to najlepsze, co wymyślił rynek w interesie klienta. Ale czasem konkurenci powinni – właśnie dla jego wygody – działać zgodnie. Pakiet Podróżnika to dobry przykład takiej współpracy konkurentów".

A Wicemarszałek Wojciech Jankowiak, odpowiedzialny za sprawy kolejowe, deklaruje: "Województwo Wielkopolskie oraz podmioty zależne przystąpią do każdej inicjatywy mającej na celu uproszczenie formalności i zachęcenie pasażerów do korzystania z transportu zbiorowego, jakim jest kolej, bo do dziś nikt nie wymyślił efektywniejszej i lepszej jego formy."

PKP SA podają natomiast, że "Pakiet Podróżnika pojawił się w sprzedaży we wrześniu ubiegłego roku. Początkowo mogli z niego korzystać klienci PKP Intercity, Przewozów Regionalnych (POLREGIO) oraz PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. W lutym tego roku Pakiet Podróżnika zaczął obowiązywać także w pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. ŁKA była pierwszym samorządowym przewoźnikiem, który zdecydował przystąpić do Pakietu Podróżnika. Podstawową korzyścią dla pasażerów jest możliwość kupna w ramach jednej transakcji jednego biletu na całą trasą z uwzględnieniem wszystkich zniżek ustawowych (np. szkolnej i studenckiej) i ofert promocyjnych stosowanych przez poszczególne spółki kolejowe (…). Wdrożenie Pakietu Podróżnika było pierwszym etapem procesu tworzenia wspólnego biletu kolejowego – usługi pożądanej przez bardzo wielu pasażerów, którym zależy na tym, aby w prosty sposób kupić jeden bilet na całą podróż, niezależnie od tego, z ilu i jakich pociągów korzystają. Obecnie trwają zaawansowane prace nad wdrożeniem wspólnego biletu (rozumianego jako jedna, wspólna taryfa), które koordynuje Ministerstwo Infrastruktury. W pracach tych uczestniczą przedstawiciele resortu, przewoźników kolejowych i innych podmiotów oraz ekspertów działających na rzecz branży transportowej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Wielkopolskie
Wielkopolska
PKP SA
Pakiet Podróżnika