TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie rozbudują zaplecze techniczne w Sochaczewie
KOLEJE MAZOWIECKIE/INFORAIL - Opublikowano: 14.10.2014 10:23:29 1 komentarz
Koleje Mazowieckie rozbudują zaplecze techniczne w Sochaczewie

W lipcu 2014 r. Koleje Mazowieckie wygrały przetarg na wieczyste użytkowanie prawie 8-hektarowego gruntu w Sochaczewie. Nabyta powierzchnia zostanie przeznaczona pod rozbudowę zaplecza technicznego.

W lipcu 2014 r. Koleje Mazowieckie wygrały przetarg na wieczyste użytkowanie prawie 8-hektarowego gruntu w Sochaczewie. Nabyta powierzchnia zostanie przeznaczona pod rozbudowę zaplecza technicznego. Na początku października br. został podpisany akt notarialny, na mocy którego przewoźnik otrzymał prawo wieczystego użytkowania gruntu oraz własności naniesionej. W poniedziałek, 13 października, Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie odwiedzili przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego, na czele z marszałkiem Adamem Struzikiem oraz Waldemarem Kulińskim, przewodniczącym rady nadzorczej Kolei Mazowieckich. Rozbudowa Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Sochaczewie pozwoli spółce m.in. na wykonywanie własnych przeglądów w poziomie P4. Dzięki temu możliwe będzie uniezależnienie się od zewnętrznych firm, które obecnie wykonują tego typu przeglądy.Rozwój spółki Koleje Mazowieckie jest bardzo dynamiczny, przybywa taboru i rosną także koszty jego utrzymania, przeglądów i niezbędnych napraw. Doszliśmy do wniosku, że zamiast zlecać te prace innym przedsiębiorstwom, sami powinniśmy posiadać niezbędną do tego bazę utrzymaniowo-remontową. Na bazie obiektu, który został zakupiony od Polskich Kolei Państwowych chcemy rozwinąć nasze zaplecze techniczne. To naturalnie będzie wymagało znacznych nakładów finansowych, których część chcielibyśmy pozyskać m.in. z Unii Europejskiej. Planujemy dokupienie kolejnych terenów, co w przyszłości stworzy możliwość zorganizowania bardzo nowoczesnej bazy. Oznacza to około 300 nowych miejsc pracy. Tego rodzaju plan wpisuje się w strategię rozwoju Kolei Mazowieckich –powiedział podczas wizyty w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru marszałek Adam Struzik.O słuszności dalszych inwestycji w Sochaczewie jest przekonany także Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich, który podczas poniedziałkowej wizyty w Sochaczewie oprowadził marszałka Struzika oraz członków rady nadzorczej przewoźnika po sekcji.Jako przewoźnik dbamy nie tylko o zakup nowych pojazdów i modernizację posiadanych składów, ale także o rozwój naszej bazy technicznej. Zakup dodatkowych terenów to przedsięwzięcie, które przyniesie wiele korzyści Kolejom Mazowieckim, a także miastu Sochaczew, gdyż będzie to jedyny taki ośrodek w regionie. Inwestycja przyczyni się również do stworzenia wielu nowych miejsc pracy. Aby zrealizować nasze plany rozwojowe, chcielibyśmy dokupić także dodatkowo dwie działki, obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów z PKP S.A. –mówił w poniedziałek w Sochaczewie Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sochaczew
Koleje Mazowieckie
  • alojz – 14.10.2014

    Ktoś ma info co tam w przetargach taborowych? 1. Pesa odwołała się od wygranej Newagu? 2. Rewizje AKM chce wykonać tylko ZNTK MM, czy tym razem ofertę złożył też Newag?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.