TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie przejmą trasy po likwidowanych PKS-ach?
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.04.2018 10:46:09
Koleje Mazowieckie przejmą trasy po likwidowanych PKS-ach?

Autobusy Kolei Mazowieckich zamiast likwidowanych PKS-ów? Taki pomysł mają radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego. To próba rozwiązania poważnego problemu w całym regionie – podało Radio dla Ciebie.

Autobusy Kolei Mazowieckich zamiast likwidowanych PKS-ów? Taki pomysł mają radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego. To próba rozwiązania poważnego problemu w całym regionie – podało Radio dla Ciebie.

Jak już informowaliśmy na łamach naszych portali Mobilis likwiduje przedsiębiorstwa w Ciechanowie, Ostrołęce i Mińsku Mazowieckim. Wcześniej zlikwidowano PKS Przasnysz.

To oznacza, że nie będzie tam żadnego transportu publicznego – mówi na antenie Radia dla Ciebie radny Sejmiku Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski. W tych miejscach, które zostaną odcięte warto zaoferować mieszkańcom w miarę tanią komunikację, bo współfinansowaną przez samorządy komunikację, która dowoziłaby do Warszawy lub większego miasta – dodaje.

Jak podaje Radio dla Ciebie radni na razie poprosili marszałka, by sprawdził, czy Koleje Mazowieckie nie mogłyby przejąć zamykanych tras. Spółka musiałaby jednak kupić autobusy lub znaleźć przewoźnika z zewnątrz – tak, jak robi to przy okazji remontów torów i organizowania komunikacji zastępczej.



Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Mazowieckie
 • PKS INFO – 18.04.2018

  W Ciechanowie na razie nie ma chętnych na przejęcie schedy po Mobilis, więc gdyby Koleje Mazowieckie faktycznie były zainteresowane organizacją połączeń na tych obszarach to mogliby wreszcie stworzyć rozkład jazdy autobusów skoordynowany z rozkładem kolejowym i może by to miało nawet sens. Oczywiście z pewnością zaraz pojawią się głosy, że nie ma na to pieniędzy.

 • Jakub Burdziński – 18.04.2018

  Ciekawy pomysł na ominięcie ogłoszenia wstępnego

 • Kamil Nowakowski – 18.04.2018

  Tak, ale pewnie jedynie na połączeniach lokalnych by przejęli, a nie dalekobieżnych :E

 • Lukasz Jurek – 18.04.2018

  Jeżeli już takie autobusy powinny dowozic pasażerów do najbliższej stacji, a podróż powinna być dalej kontynuowana pociągiem, także jeżeli chodzi o relacje dalekobiezne. Przy przetargu na obsługę tych linii koszty nie muszą być zawrotne, a problem zostałby rozwiązany. Zresztą w Małopolsce to tamtejsze Koleje organizują autobusy dowozace pasażerów na stacje i jakoś nie ma z tym problemu. Ciekawe czy na Mazowszu także okaże się być to możliwe. Niech nikt jednak nie ma zludzen, jeżeli już to będą linie dowozowe, KM na pewno nie przejmą wszystkich połączeń.

 • Kuba Brunka – 18.04.2018

  Powiem, że już jest linia KM zastępująca PKSy. Nazywa się ZG ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.