TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie potwierdzają powody rozstania z PKS Grodzisk Maz.
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.01.2017 09:35:24 2 komentarze
Koleje Mazowieckie potwierdzają powody rozstania z PKS Grodzisk Maz. (źródło: Wikipedia, Hubert Śmietanka lic. CC BY-SA 3.0)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl PKS Grodzisk Mazowiecki nie obsługuje już linii dowozowej Kolei Mazowieckich do lotniska w Modlinie. Przewoźnik oficjalnie potwierdził nam powody rozstania.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl PKS Grodzisk Mazowiecki nie obsługuje już linii dowozowej Kolei Mazowieckich do lotniska w Modlinie. Przewoźnik oficjalnie potwierdził nam powody rozstania.

"Zakończenie współpracy z przewoźnikiem autobusowym PKS Grodzisk Mazowiecki nastąpiło w wyniku niedostosowania usług tego przewoźnika do standardów wymaganych przez Koleje Mazowieckie" ? powiedziała nam Jolanta Maliszewska z Biura Prasowego przewoźnika. "Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Obecnie ogłoszony przetarg na przewoźnika autobusowego obsługującego odcinek pomiędzy lotniskiem a stacją kolejową zostanie rozstrzygnięty pod koniec lutego, zaś autobusy firmy, która w wyniku przetargu zostanie wyłoniona, zaczną jeździć 1 kwietnia. Do tego czasu odcinek łączący terminal i PKP Modlin obsługuje PKS POLONUS" ? dodała.

Jak już pisaliśmy w InfoRail.pl chodzi o wykorzystywanie do obsługi linii lotniskowej pojazdów SAM. W nowym przetargu takie autobusy nie mogą zostać zaoferowane, co Koleje Mazowieckie jasno zapisały w specyfikacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Modlin
PKS Grodzisk Mazowiecki
  • www – 19.01.2017

    No i teraz ZTM Warszawa powinien pociągnąć temat i wykluczyć PKS z przetargów na 3 lata. Może by się czegoś nauczyli.

  • alojz – 19.01.2017

    @www: "Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron."A co do sporu PKS kontra ZTM to polecam wyroki KIO:ftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/2016_1458.pdfftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/2016_2088.pdfftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/2016_2341.pdf

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!