TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie potwierdzają powody rozstania z PKS Grodzisk Maz.
InfoRail.pl - Opublikowano: 19.01.2017 09:35:24 2 komentarze
Koleje Mazowieckie potwierdzają powody rozstania z PKS Grodzisk Maz. (źródło: Wikipedia, Hubert Śmietanka lic. CC BY-SA 3.0)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl PKS Grodzisk Mazowiecki nie obsługuje już linii dowozowej Kolei Mazowieckich do lotniska w Modlinie. Przewoźnik oficjalnie potwierdził nam powody rozstania.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl PKS Grodzisk Mazowiecki nie obsługuje już linii dowozowej Kolei Mazowieckich do lotniska w Modlinie. Przewoźnik oficjalnie potwierdził nam powody rozstania.

"Zakończenie współpracy z przewoźnikiem autobusowym PKS Grodzisk Mazowiecki nastąpiło w wyniku niedostosowania usług tego przewoźnika do standardów wymaganych przez Koleje Mazowieckie" ? powiedziała nam Jolanta Maliszewska z Biura Prasowego przewoźnika. "Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Obecnie ogłoszony przetarg na przewoźnika autobusowego obsługującego odcinek pomiędzy lotniskiem a stacją kolejową zostanie rozstrzygnięty pod koniec lutego, zaś autobusy firmy, która w wyniku przetargu zostanie wyłoniona, zaczną jeździć 1 kwietnia. Do tego czasu odcinek łączący terminal i PKP Modlin obsługuje PKS POLONUS" ? dodała.

Jak już pisaliśmy w InfoRail.pl chodzi o wykorzystywanie do obsługi linii lotniskowej pojazdów SAM. W nowym przetargu takie autobusy nie mogą zostać zaoferowane, co Koleje Mazowieckie jasno zapisały w specyfikacji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
Modlin
PKS Grodzisk Mazowiecki
  • www – 19.01.2017

    No i teraz ZTM Warszawa powinien pociągnąć temat i wykluczyć PKS z przetargów na 3 lata. Może by się czegoś nauczyli.

  • alojz – 19.01.2017

    @www: "Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron."A co do sporu PKS kontra ZTM to polecam wyroki KIO:ftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/2016_1458.pdfftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/2016_2088.pdfftp://ftp.uzp.gov.pl/KIO/Wyroki/2016_2341.pdf

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.