TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Mazowieckie na DTP otwierają zaplecze na Grochowie
InfoRail.pl - Opublikowano: 21.09.2017 11:58:25
Koleje Mazowieckie na DTP otwierają zaplecze na Grochowie

Jak co roku w obchody Dni Transportu Publicznego włączają się Koleje Mazowieckie.

Jak co roku w obchody Dni Transportu Publicznego włączają się Koleje Mazowieckie: 22 września można bezpłatnie podróżować wszystkimi pociągami uruchamianymi przez spółkę, a 24 września w ramach "Dnia Kolejowego" będzie można zwiedzić Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów.

Dni Transportu Publicznego mają na celu promocję komunikacji publicznej. Ich organizatorzy zachęcają mieszkańców Warszawy do korzystania ze środków transportu zbiorowego poprzez pokazanie zalet kolei aglomeracyjnej i dalekobieżnej oraz budowanie pozytywnego wizerunku komunikacji miejskiej. Ważnym elementem DTP jest kultywowanie tradycji i historii transportu.

Dzień bez Samochodu w KM

W ramach DTP 22 września obchodzony jest "Europejski Dzień bez Samochodu". Tego dnia można korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich na terenie całego Mazowsza (także pojazdami Zastępczej Komunikacji Autobusowej). Można także nieodpłatnie pozostawić pojazdy na parkingach "Parkuj i Jedź" zarządzanych przez Koleje Mazowieckie, z zaznaczeniem, że pierwszeństwo w korzystaniu posiadają osoby z wykupionymi wcześniej biletami parkingowymi.

Poprzez udział w tej akcji zachęcamy do podróży pociągami Kolei Mazowieckich oraz do korzystania ze środków transportu publicznego. To z pewnością zdecydowanie bardziej ekologiczny sposób podróżowania niż jazda samochodem - mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich. Dla pasjonatów kolejnictwa przygotowaliśmy dodatkową atrakcję - zwiedzanie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru na Grochowie. To niepowtarzalna okazja, aby z bliska przyjrzeć się, jak wygląda praca osób związanych z utrzymaniem taboru, zwiedzić halę napraw, zobaczyć różnorodny tabor, a także skład pociągu piętrowego – dodaje.

"Dzień Kolejowy" - Zobacz zaplecze techniczne KM

24 września będzie można zobaczyć zaplecze techniczne KM. Zwiedzanie, zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Komunikacji Szynowej, będzie się odbywać w grupach zorganizowanych oraz z przewodnikiem. Zgłoszenia do udziału w wycieczkach można przesłać na adres: dtp.kolej@gmail.com, zgodnie z instrukcją dostępną na stronie: Stowarzyszenia: www.ssks.org.

Szczegółowy program obchodów DTP znajduje się m.in. na facebookowym profilu Dni Transportu Publicznego oraz na stronie www.ssks.org . Ze Szczegółami oferty Dzień bez Samochodu w KM można zapoznać się na stronie www.mazowieckie.com.pl .Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
DTP